Hlavní navigace

Názor k dotazu Přepsání nemovitosti z babičky a dědy na od misulak - Re: přepsání nemovitosti z babičky a děd Dobrý den.Tak...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 2. 2010 0:09

    misulak (neregistrovaný)

    Re: přepsání nemovitosti z babičky a děd
    Dobrý den.
    Tak tohle jsme řešili už před několika lety. Bydlíme spolu rodiči a s babičkou a dědou v rodinném domě, který nutně potřeboval opravit a byli jsme nuceni vzít si na to hypotéku. A asi to řeknu blbě, ale babička a děda na mě svoji půlku domu raději přepsali u notářky, abychom nepřišli zkrátka kvůli chtivým příbuzným (kromě chtivosti navíc naneštěstí s ne moc vhodným chováním...). A věcné břemeno na jejich dožití s námi notářka sepsala samozřejmě také a automaticky také i sepsala doložku, že babička s dědou svůj dar mohou požadovat zpět, kdybych se k nim nechovala tak, jak bych jako vnučka měla. Museli jsme mít k tomu odhad nemovitosti, poplatky jsem tehdy platila já, babička a děda ne, ale kolik to bylo, už přesně nevím. Je to už asi osm let, ale myslím, že to bylo asi jedno procento z odhadní ceny. A pak jsme museli ještě na katastr kvůli zápisu daru a pak jsem ještě musela zaplatit darovací daň na FU. Paní notářka nám ale všechno, včetně postupu, kde co zařídit, podrobně vysvětlila. Takže teď je sice barák můj a maminky, ale babička a donedávna i děda s náma bydlí také a užívají si všech částí domu i zahrady, jako by jim ta jejich půlka pořád patřila a je nám spolu moc dobře.
    Míša.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).