Hlavní navigace

Názor k dotazu Srážky ze mzdy - PROSÍM O KONTROLU !!! od misulak - Re: Srážky ze mzdy - PROSÍM O KONTROLU...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 2. 2010 11:40

misulak (neregistrovaný) 88.103.199.---

Re: Srážky ze mzdy - PROSÍM O KONTROLU !
    Dobrý den. Moc děkuji za rady...

Tak ta částka na zápočťáku bude určitě jako první, nevím teď, jestli už je s pravomocí nebo ne, ale to zjistím a nechám si poslat i exekuční příkaz s výší dluhu, jak píšete... Ta druhá, menší, je čerstvá a ještě právní moci nenabyla, takže ji zatím odložím a počkám až na doplacení té staré. Jen mě zmátlo to, že jsem se vlastně o obou dozvěděla ve stejný den. Ale teď si nejsem jistá, jestli se to nemá hlásit exekutorovi na tu novou exekuci, že se nejdříve musí doplatit ta stará?

Takže, jestli tomu dobře rozumím, tak teď budeme srážet celých 1.843,- Kč jako srážku té první exekuce a necháme si ji zatím na účtu. V případě, že zjistím, že tato exekuce už nabyla právní moci a dlužná částka ještě nebude zaměstnanci úplně stržena, tak tedy budu posílat měsíčně na účet uvedený na zápočtovým listu nebo na exekučním příkazu, co mi pošlou, pravidelně tuto vypočtenou částku 1.843,- Kč, tedy pokud se třeba nezvýší jeho mzda, a navíc ještě to, co už bylo zaměstnanci strženo před nabytím právní moci, a to až do jejího úplného zaplacení. Pak budu 1.843,- Kč strhávat zase na novou exekuci.
    A když nabyde právní moci i ta druhá a já náhodou nebudu mít ještě vypořádanou tu starou, tak pak musím platit rovnou i tu novou, a to jednou polovinou z těch 1.843,- Kč na jednu srážku a druhou polovinou na druhou srážku?

Je to trochu guláš, ale snad jsem to pochopila dobře...

Ještě jednou moc děkuji za Vaše rady, tohle fórum je opravdu k nezaplacení!

Míša.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).