Hlavní navigace

Názor k dotazu Účtování paušálu na auto od Rajka - Re: Účtování paušálu na auto Prosím vás, celou dobu...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 2. 2010 21:34

Rajka (neregistrovaný) 85.135.93.---

Re: Účtování paušálu na auto
    Prosím vás, celou dobu hledáte v ZDPH §, který by vám umožnil odpočet DPH z nákladů dle ZDP daňově neuznatelných. Můj příklad, který jsem vám uvedla, vám měl naznačit, že toto asi není reálné, neboť v praxi se leckdy setkáme s případem, kdy z ned.výdajů (dle ZDP) uplatníte odpočet.
    Např. pořízení hm. majetku je dle §25 DZP nedaňovým nákladem (vždy!!! at zařadíte či ne do OM), ale DPH si uplatníte (když zařadíte do OM samo). Nebo to snad děláte tak, že uplatníte DPH ve stejném % jako odpisy???
    A ten váš případ, který zde uvádíte jako vzor,který má podpořit vaša názory, nějak nechápu. Vždyť tam se jasně píše, že ZPDH a ZDP jsou na sobě nezávislé, tak proč se snažíte hledat spojitost? Nebo jsem vás také nepochopila jako vy mě? Co vlastně ten váš příklad ilustruje?
    Jestli hledáte v zákoně nějakou podporu,která vám umožní si DPH odečíst z oněch tolik diskutovaných výdajů, pak snad hledejte něco jiného.....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).