Hlavní navigace

Názor k dotazu odpis pohledávky v DE od Vladimír 2 - Re: odpis pohledávky v DE >>>>>>Dobrý den, prosím o...

  • 25. 2. 2010 13:46

    Vladimír 2

    Re: odpis pohledávky v DE
    >>>>>>Dobrý den, prosím o radu, převzala jsem daňovou
    >>>>>>evidenci, ve které jsou ještě evidovány neuhrazené
    >>>>>>pohledávky z roku 1999, jsou již promlčené, nelze
    >>>>>>tvořit
    >>>>>>opravnou položku, musím nedaňově odepsat, ale nevím
    >>>>>>si
    >>>>>>rady,
    >>>>>>jak to v DE zaevidovat (konkrétně v programu MONEY
    >>>>>>S3), v podvojném učetnictví účtuji interním dokladem,
    >>>>>>v
    >>>>>>DE mi to v interním dokladu nenabízí vůbec
    >>>>>>předkontace
    >>>>>>(ostatní nedaňové výdaje). Jak se mi promítně v
    >>>>>>daňovém přiznání. Předem moc děkuji za radu.
    >>>>>***********************************
    >>>>>Radostně dodanit - žádné nedaňově odepsat
    >>>>
    >>>>a když tedy pohledávky nebudu likvidovat a budu dále
    >>>>evidovat, lze to?Děkuji.
    >>>************************************
    >>A v případě ukončení podnikání se postupuje jak,když
    >>budou stále nezaplacené?
    *******************************************
    Přesně podle znění §23/8/b/2 z. 586/1992 Sb


    >Přidaňoval bych jen analogicky s podvojkou - když by
    >šly odepsat v podvojce (likvidace, úmrtní dlužníka),
    >nepřidaňoval bych je v DE.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).