Hlavní navigace

Názor k dotazu Podruhé placený závazek-jak účtovat od N - Re: podruhé placený závazek-jak účtovat dobrý den vendy, děkuji...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 3. 2010 10:19

    N (neregistrovaný)

    Re: podruhé placený závazek-jak účtovat
    dobrý den vendy, děkuji za radu...účtování přes pohledávky jsem také zvažovala (a asi by to bylo opravdu lepší)...jen prosím ještě o názor na toto: vzhledem k tomu, že od 1.1.2010 přebírám tuto firmu, kde se jim povedl tento husarský kousek...skoro by ty první platby na ten špatný účet, které proběhly v roce 2009 měly být účtovány na pohledávku, když se posléze zjistilo, že je to špatně (účetní účtovala 321/221) a následně až v roce 2010, kdy provedeme platby správné teprve účtovat proti účtu 321 (mám v ruce splátkový kalendář....kde je samozřejmě z naší strany dluh uznán a následně budeme platit měsíčně po 500 EUR). S těmi opravnými položkami si ale nejsem jistá, protože v par.2 odst 2) zákona o rezervách píší, že opravné položky lze tvořit pouze k pohledávkám, o kterých bylo při jejich vzniku účtováno do výnosů. A to já nesplňuji. Proto váhám i o těch poplatcích za právníka a případné nějaké soudní poplatky....zda je vůbec mohu účtovat na 5xx. Moc děkuji ještě za názor, je to taková pitomá situace, a nechtěla bych to "podělat" :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).