Hlavní navigace

Názor k dotazu Založení podnikání - 2 FO společně od kačaba - Re: založení podnikání - 2 FO společně Dělala jsem...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 3. 2010 12:29

    kačaba (neregistrovaný)

    Re: založení podnikání - 2 FO společně
    Dělala jsem asi 10let daňovku pro sdružení osob bez právní sub. několikrát jsme byli na kontrole a vše bylo v pořádku a berńáci se takovýchto sdružení bojí, nemají je moc v lásce tudíž je neradi kontrolují, to mi bylo přímo řečeno na berňáku při jedné takové kontrole. Takže uzavře se smlouva mezi společníky, nemusí být ověřená notářem, účetnictví vede jeden ze společníků, platit DPH nemusejí, záleží na obratu, ale pokud DPH platí jeden ze společ. tak musí se registrovat i ten druhý, ale DPH odvádí za celou společnost ten co vede daňovku, jen jeden. Udělá se uzávěrka a vše se dělí včetně majetku firmy 50% na 50% a potom si každý své dílz připočítá ke své činnosti a vypočte základ daně. Do daň. přiznání se uvádí i ten druhý společník, myslím v příloze 1. Výdaje % nevím nemám zkušenost, ale myslím si že ne, protože už tak každý ze společ. uvádí pouze 50%. Jo a na berňák bych určitě k prvnímu daň. přiznání doložila tu smlouvu o sdružení, na ŽU, OSSZ a ZP není potřeba hlásit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).