Hlavní navigace

Názor k dotazu Faktura z GB na službu od anka - Re: Faktura z GB na službu Zde se může...

  • 19. 3. 2010 14:27

    anka (neregistrovaný) 193.165.167.---

    Re: Faktura z GB na službu
    Zde se může jednat i o reverse charge
    Info ze stránek MF
    Uplatňuje se reverse charge mechanismus jednotně ve všech členských státech?

    Jednotná aplikace reverse charge je u přeshraničních služeb, u nichž se stanoví místo plnění podle základního pravidla (pravidla podle § 9 odst. 1 zákona), protože u těchto služeb jsou všechny členské státy povinny tento mechanismus uplatňovat.

    U přeshraničních služeb, u nichž se stanoví místo plnění podle zvláštních pravidel, je i nadále na volbě členského státu, zda u přeshraničních služeb zdaňovaných na svém území reverse charge při výběru DPH využívá či nikoliv. Taková volba členského státu je pak pro poskytovatele i příjemce služeb závazná. Do okruhu těchto služeb patří například: služba vztahující se k nemovitosti, přeprava osob (pokud je v daném členském státě zdanitelná), služby v oblasti kultury, umění, sportu, vědy, vzdělávání a zábavy, stravovací služba nebo krátkodobý nájem dopravního prostředku. U těchto služeb se proto může praxe jednotlivých členských států při aplikaci reverse charge lišit.

    Podmínky, za kterých se poskytovatel služby považuje za osobu neusazenou v členském státě zdanění, jsou harmonizovaná a měly by se používat stejně ve všech členských státech.
    http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl/legislativa_metodika_9940.html?year=

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).