Hlavní navigace

Názor k dotazu Silniční daň - sazby od I. - Re: silniční daň - sazby Denní sazbu můžete platit...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 6. 2010 16:19

    I. (neregistrovaný) 77.236.196.---

    Re: silniční daň - sazby
    Denní sazbu můžete platit jen pokud jste na straně zaměstnavatele a platíte cestovní náhrady svému zaměstnanci za použití osobního automobilu. U tohoto konkrétního auta opravdu musíte celý rok platit zálohu stejně (tedy dle dnů nebo paušál). Pak při zpracování daňového přiznání k dani silniční uděláte tak, jak je to pro firmu výhodnější (tedy můžete klidně celý rok platit denní sazbou, ale v daňovém přiznání uděláte paušál a přeplatek si necháte vrátit).
    U auta firemního denní sazbu použít nemůžete, budete platit paušál, tedy roční sazbu dle §6 zák.o dani silniční.
    Čtvrtletní zálohy používáte při denní i při roční sazbě. Za I.Q. se platí do 15.4., za II.Q. do 15.7., za III.Q. do 15.10., za 10+11 do 15.12. Pak se zpracuje přiznání a případný nedoplatek se odvede do 31.1. násl.roku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).