Hlavní navigace

Názor k dotazu Svobodná matka od eko - Re: svobodná matka Jsem svobodná matka už hodně dlouho...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 7. 2010 12:40

    eko (neregistrovaný)

    Re: svobodná matka
    Jsem svobodná matka už hodně dlouho a nikdy se mi nestalo, že by stát chtěl po mých rodičích zkoumat jejich vyž. povinnost ke mě. Na jakém základě jste napsal, že to může stát zjišťovat a rozhodnout??? To je pěkná blbost!
    Otec mého dítěte dlouho neplnil vyživovací povinnost vůči mému dítěti, tak jsem konzultovala se soc. pracovnicí možnost hrazení výživného jeho rodiči. To mi ale paní ze soc. odboru nedoporučila, protože bych docílila jedině toho, že by se placení výživného rozdělilo mezi jeho a mé rodiče. V každém případě, pokud to tady uvedená svobodná maminka uzná za vhodné, protože NE VŽDY je to dobře, by bylo třeba mít uznané otcovství a následně žádat výživné na dítě a výživné na sebe. Může také po biootci požadovat uhrazení poloviny výdajů na pořízení výbavičky. Poté si vyřídit, pokud na to svými příjmy "dosahne", žádost o sociální příspěvek, přídavek na dítě a příspěvek na bydlení. Podotýkám že ne vždy na všechny tyto 3 dávky je nárok. Pokud bydlí s rodiči, tak se do celkových příjmů na žádosti započítávají příjmy všech osob, které žijí v té dané domácnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).