Hlavní navigace

Názor k dotazu Zákonné pojištění odpovědnosti... od Zdenka - Re: Zákonné pojištění odpovědnosti... Kdybyste pořádně četli - našli...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 10. 2010 10:09

  Zdenka (neregistrovaný) 83.208.3.---

  Re: Zákonné pojištění odpovědnosti...
  Kdybyste pořádně četli - našli by jste Autora článku i odkaz na minimální výši 100,- Kč.

  Základem pro výpočet pojistného je souhrn vyměřovacích základů za uplynulé kalendářní čtvrtletí všech zaměstnanců, které v tomto období BD nebo SVJ zaměstnávalo. K výpočtu se použije sazba uvedená v příloze vyhlášky pro příslušnou kategorii určenou podle převažující základní činnosti tvořící předmět podnikání zaměstnavatele. Hlavním předmětem činnosti BD i SVJ je správa nemovitostí, která v příloze č. 2 k vyhlášce spadá pod kód 70 – Činnosti v oblasti nemovitostí (nákup, prodej, pronájem, správa, realitní agentury). K této činnosti přísluší sazba 4,2 promile z vyměřovacího základu.
  V případě zaměstnávání zaměstnanců, jejichž odměny nepodléhají pojištění na sociální zabezpečení (DPP a DPČ, podle které příjem za kalendářní měsíc nedosahuje 400 Kč), je BD nebo SVJ povinno platit pojistné na zákonné pojištění odpovědnosti v minimální výši 100 Kč za kalendářní čtvrtletí (viz příloha 2 vyhlášky).
  Středa, 9. červenec 2008 | Autor Ing. Lenka Haráková

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).