Hlavní navigace

Názor k dotazu Podnikani ze zahraničí od buffalo - já žiji ve španělsku přes 20 let a...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 11. 2011 12:06

    buffalo (neregistrovaný)

    já žiji ve španělsku přes 20 let a mám zase jiný problém.chtěl bych za pomocí nejlépe tichého společníka zakoupit některou z mnoha starých a opuštěných zemědělských farem v turisticky velice atraktívních oblastech aragónského toskánska www.matarranya.org , www.maestrazgo.org ,www.turismomaestrazgo.com a tuto pak zrevitalizovat na rurální ekoagrohotel s hipoturistickým, outdoorovým centrem a smíšenou ekoagrofarmou. obeslal jsem několik soutěží podnikatelských plánů avšak hodnotitelé si vesměs nevěděli rady s tím, jak posoudit ziskovost podniku, když neměli ani přehled či zkušenost z podobných zařízení v česku, kde zemědělská politka spíše likviduje drobné farmáře než aby jim pomáhala jako tomu je třeba v německu nebo španělsku. jakou pomoc v získání některé z vhodných farem bych z těch různých fondů mohl využít k nákupu půdy a nemovitosti k těmto účelům ? v mém green business planu se vlastně slučují 3 projekty, které se vzájemně doplňují - hotelnictví + agroturistika + farmaření. jelikož farmy jsou často dosti rozsáhlé, je možno uvažovat o produkci masa ve větší míře a i k samotnému, přednostnímu 100 % zásobování vlastní resturace ekohotelu a tímto i významným způsobem snížit provozní náklady.
    dostal jsem také 1 nabídku na euroleasing na nákup nemovitosti se splatností 25 let. je toto vůbec možné ? všude jsem jen našel nabídky na pořízení auta či stavebních strojů tímto způsobem. je to možné i u nemovitostí ? kdybych měl méně než 40 let, mohl bych vstoupit do tzv. programu 1. instalace mladého zemědělce, kde je možno získat výhodnou půjčku až 90 % z ceny nemovitosti a s odkaldem splátek 3 roky. existuje tedy v rámci e.u. nějaká pomoc či půjčka pro případ jaký je ten můj ? z programu leader nejde nákup půdy realizovat. jsem tedy v začarovaném kruhu ! na solidního investora ne a ne natrefit a jen mě kontaktujou patrně podvodníci usilující o můj know how. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).