Hlavní navigace

Názor k dotazu Podání datovou schránkou od HP - Re: podání datovou schránkou Děkuji. To chápu. Ale v...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 5. 2011 16:41

    HP (neregistrovaný) 77.92.222.---

    Re: podání datovou schránkou
    Děkuji. To chápu. Ale v případě podání dp přes datovou schránku, což byla původní otázka, tento pokyn asi nejde nad rámec zákona ani není v rozporu se zákonem. Mě jenom zajímá, pokud FÚ nevezme podání.pdf a bude trvat na .xml, co dál? Pokyny řady D upravují např. průměrné ceny PHM, lhůty, apod. a tím se řídíme a ani nemrkneme. A taky mi přijde trošku mimo, psát něco o nekvalifikované tetě z FÚ, která se řídí pouze pokynem svého zaměstnavatele. Ono když se chce, tak jde asi vše ( i vzít to pdfko). A dělat si zbytečně problémy mi za blbou příponu nestojí.
    Podle § 72 DŘ lze podání učiněné datovou zprávou učinit ve formátu a struktuře zveřejněné správcem daně. A ten to zveřejňuje v pokynu D-349, takže já v tom nevidím žádný problém.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).