Hlavní navigace

Názor k dotazu Odstupné od pája - Re: Odstupné >>>Dobrý den,>>>prosím o radu, zaměstnanec okamžitě zrušil...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 5. 2011 9:32

    pája

    Re: Odstupné
    >>>Dobrý den,
    >>>prosím o radu, zaměstnanec okamžitě zrušil PP dle
    >>>§56písm.b, dle § 67 mu náleží odstupné ve výši
    >>>3násobku
    >>>průměrné mzdy.
    >>>Zaměstnanec u firmy pracoval necelý půlrok. I v tomto
    >>>případě náleží 3násobek? Nebo je to nějak krácené.
    >>>Ještě jsem toto neřešila. Prosím na případný odkaz,
    >>>kde
    >>>si to dostuduji.
    >>Ideální by bylo dostudovat to v zákoníku práce,
    >>konkrétně § 67.
    >>Zaměstnanci náleží trojnásobek průměrného výdělku.
    >>Výpočet průměrného výdělku viz § 351-362.
    >
    >A tohle neplati?
    >Odstupné bude závislé na počtu odpracovaných let
    >Zaměstnanci, který u firmy pracoval méně než rok, bude
    >vyplaceno odstupné ve výši jednoho měsíčního platu.
    >Pokud zde zaměstnanec pracoval déle než jeden rok,
    >dostane odstupné ve výši dvou měsíčních platů. Po dvou a
    >více letech má zaměstnanec nárok na odstupné ve výši tří
    >měsíčních platů.
    a to je upraveno ve kterém § kterého zákona?
    >
    >Navíc od 1.1.2011 platí, že ten, kdo dostane odstupné
    >a eviduje se na ÚP, tak mu bude pozdržena výplata
    >podpory v nezaměstnanosti - a to úměrně podle toho, za
    >kolik měsíců odstupné pobíral.
    >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).