Hlavní navigace

Názor k dotazu Odstupné od mája - Re: Odstupné >>>A tohle neplati?>>>Odstupné bude závislé na počtu...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 9. 2011 10:49

    mája (neregistrovaný) 88.100.55.---

    Re: Odstupné
    >>>A tohle neplati?
    >>>Odstupné bude závislé na počtu odpracovaných let
    >>>Zaměstnanci, který u firmy pracoval méně než rok,
    >>>bude
    >>>vyplaceno odstupné ve výši jednoho měsíčního platu.
    >>>Pokud zde zaměstnanec pracoval déle než jeden rok,
    >>>dostane odstupné ve výši dvou měsíčních platů. Po
    >>>dvou
    >>>a
    >>>více letech má zaměstnanec nárok na odstupné ve výši
    >>>tří
    >>>měsíčních platů.
    >>Ne. Aktuálně platné znění ZP
    >>>je
    >>>zde:
    >>http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/701/.cmd/ad/.c/313/.ce/10821/.p/8411/_s.155/701?PC_8411_p=67&PC_8411_l=262/2006&PC_8411_ps=10#10821
    >>
    >>>Navíc od 1.1.2011 platí, že ten, kdo dostane odstupné
    >>>a eviduje se na ÚP, tak mu bude pozdržena výplata
    >>>podpory v nezaměstnanosti - a to úměrně podle toho,
    >>>za
    >>>kolik měsíců odstupné pobíral.
    >>A? Dostane tříměsíční odstupné, podprora se mu posune
    >>o 3 měsíce. V čem spatřujete problém?
    >
    >
    >Děkuji Všem moc za reakce, taky jsem četla nějaký
    >článek o tom, že když je zaměstnanec zaměstnán méně než
    >1rok=1odstupné, ale nenašla jsem k tomu oporu v ZP.
    >Takže se budu řídit §67ZP a dostane odstupné 3 měsíce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).