Hlavní navigace

Názor k dotazu Ukončení PP x nemocenská x těhotenství od Kara - Re: ukončení PP x nemocenská x těhotenst Pokud otěhotníte...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 5. 2011 10:31

  Kara (neregistrovaný) 82.113.44.---

  Re: ukončení PP x nemocenská x těhotenst
  Pokud otěhotníte ještě v pracovním poměru a doktor Vás uzná práce neschopnou a vystaví Vám neschopenku, tak pokud jste dostala výpověď pro nadbytečnost, Váš prac. poměr neskončí (pokud neprohlásíte, že na prodloužení netrváte), výpovědní doba se jakoby přeruší, protože budete v ochranné době. Takže zůstanete zaměstnancem, pak nastoupíte na mateřskou, na rodičovskou... Vaše výpovědní doba doběhne až po skončení těchto ochranných dob.
  Pokud Vás práce neschopnou neuzná, tak Váš prac. poměr skončí 31.7. Na nemocenskou byste pak měla nárok, pokud byste onemocněla do 7.8. a na mateřskou byste měla nárok, pokud byste začátek pobírání PPM stihla do 180 kal. dnů od 31.7. (a začátek pobírání je 8 - 6 týdnů před předpokládaným porodem).
  První věta, co jsem napsala, platí i v případě, že nebudete těhotná a jen omarodíte. Pokud budete marodit až do 31.7. nebo déle, tak Váš pracovní poměr neskončí a zbytek výpovědní doby, který jste promarodila, budete moci odpracovat až po ukončení nemoci. Ovšem opakuji - to platí jen když byla dána výpověď pro nadbytečnost.
  Pro nárok na PPM je v každém případě potřeba splnit podmínku - nasčítat 270 kal. dnů pojištění ve dvou letech před nástupem na PPM.
  Pokud nebudete těhotná ani nemocná, tak poměr skončí 31.7. Když omarodíte do 7.8., tak budete mít nemocenskou (až od 22. dne, náhrada za první 3 týdny nebude žádná). Ale když pak otěhotníte, na mateřskou už nárok nebude, protože začátek pobírání PPM nemůžete stihnout do 180 dní od skončení prac. poměru.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).