Hlavní navigace

Názor k dotazu Soc. pojištění a zálohy prosííím spěchá. od František Brabec - Re: Soc. pojištění a zálohy prosííím spě To sociální...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 6. 2011 2:25

    František Brabec (neregistrovaný) 90.179.139.---

    Re: Soc. pojištění a zálohy prosííím spě
    To sociální píšete správně, do zisku 4947,83 Kč měsíčně nic, pak minimálně 723 Kč měsíčně. Nesmíte se ale přihlásit jako podnikatel k nemocenskému pojištění, to se platí sociální vždycky 1807 Kč měsíčně. Zdravotní pojištění neplatíte zálohy, pokud prohlásíte zaměstnání za hlavní činnost, pojistné se platí vždycky jednorázově za celý rok z dosaženého zisku, ovšem na rozdíl od sociálního z každé koruny.
    Provozovnu obecně nemusíte mít vůbec, pokud budete činnost vykonávat někde, kde to nebude v rozporu s žádným předpisem - třeba v provozovnách klientů. Není seznam živností s povinnou provozovnou, různé administrativní služby, projektování, poradenství apod. dělají lidi běžně doma, řemeslníci zase po garážích a provozovnu neohlašují - není žalobce, není soudce. Ale jak ta činnost vybočuje z obvyklého užívání, je třeba provozovnu ohlásit, i když to může být opruz (změna užívání stavby, revize atd.)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).