Hlavní navigace

Názor k dotazu Daňové zvýhodnění. od JiřinaH. - Re: Daňové zvýhodnění. >>>>Studující syn zaměstnance se oženil,...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 7. 2011 15:14

    JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

    Re: Daňové zvýhodnění.
    >>>>Studující syn zaměstnance se oženil, může rodič
    >>>>uplatňovat daňové zvýhodnění na toto dítě? Děkuji za
    >>>>pomoc.
    >>>
    >>>Nemá-li manželka příjmy, z nichž by mohla uplatnit
    >>>slevu na dani při splnění podmínek uvedených v §
    >>>35ba,
    >>>může daňové zvýhodnění uplatnit rodič dítěte, pokud
    >>>dítě
    >>>s ním žije v domácnosti.
    >>
    >>Teď vás paní Libo nechápu. Jeho manželka pracuje. Ale
    >>mi se jedná o daňové zvýhodnění, ne o slevu na
    >>manžela, protože syn zaměstnavatele taky pracuje a
    >>zároveň
    >>studuje VŠ, je mu 23 let.
    >>Já nevím , jestli rodič může uplatnit daňové
    >>zvýhodnění na ženaté dítě.
    >>>

    § 35c- odst.8- může uplatnit DZVýh. ,pokud s ními žije ve spol. domácnosti.
    >>>
    >Pochopíte, až si přečtete § 35 c).
    >
    >Jestli jeho manželka pracuje, tak nemůže otec
    >uplatňovat daňové zvýhodnění. Vyživovací povinnost mezi
    >manželi má přednost před vyživovací povinností rodičů. Otec
    >by mohl uplatnit jedině v případě, že by synova
    >manželka byla taky studentka a zůstali by s otcem ve
    >společné domácnosti.
    >
    >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).