Hlavní navigace

Názor k dotazu Fakturace mezi manželi? od Vladimír 2 - Re: fakturace mezi manželi? *******************************************I když tento problém vyřešil...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 7. 2011 18:52

    Vladimír 2

    Re: fakturace mezi manželi?
    *******************************************
    I když tento problém vyřešil Krajský soud v Hradci Králové
    Rozsudek Krajského soudu Hradec Králové
    spis. zn. 31 Ca 35/2002 ze dne 27.2.2003 =

    Fakturaci mezi manžely zákon nezakazuje!
    Pokud jsou oba manželé samostatnými podnikateli,
    je nutné je považovat z hlediska zákonač. 586/92 Sb,
    za zcela nezávislé daňové poplatníky a teda za samostatné účetní jednotky.
    Finanční přesuny z obchodního majetku z jedné účetní jednotky do majetku
    druhé účetníjednotky je pak samozřejmě nutno zaznamenat v účetnictví
    obou manželů. NAOPAK, pokud by fakturace provedeených služeb nebyla provedena,
    došlo by k významnému zkreslení obou subjektů.

    Formálné právní stránka problému:
    Zákon o daních z příjmů jakožto veřejnoprávní norma je nadřazen
    soukromoprávní normě, kterouje zákon 40/64 Sb, Občanský zákoník.
    Listina zákl.lidských práv = čl.4. odst. 1 - 4 a čl. 26 odst. 1.

    Tak než to leckdo pochopí tak musí dostat "bůňu"
    jako ten KS Brno jak uvádí -alen- ale potřebovali by ji i někteří zde i na jiných diskuzích (kteří to za 7 let nepochopili) když melou stále stejnou blbost o § 143 Občana.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).