Hlavní navigace

Názor k dotazu musí faktura obsahovat jméno příjemce?? od v.e.n.d.y. - Re: musí faktura obsahovat jméno příjemc Zákon o DPH,...

  • 8. 8. 2011 22:53

    v.e.n.d.y.

    Re: musí faktura obsahovat jméno příjemc
    Zákon o DPH, §28
    (4) Zjednodušený daňový doklad musí obsahovat
    a) obchodní firmu nebo jméno a příjmení, popřípadě název, dodatek ke jménu a příjmení nebo názvu, sídlo nebo místo podnikání plátce, který uskutečňuje zdanitelné plnění,
    b) daňové identifikační číslo plátce, který uskutečňuje zdanitelné plnění,
    c) evidenční číslo daňového dokladu,
    d) rozsah a předmět zdanitelného plnění,
    e) datum uskutečnění plnění nebo datum přijetí úplaty, podle toho, který den nastane dříve,
    f) základní nebo sníženou sazbu daně,
    g) částku, kterou plátce získal nebo má získat za uskutečňované zdanitelného plnění celkem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).