Hlavní navigace

Názor k dotazu musí faktura obsahovat jméno příjemce?? od v.e.n.d.y. - Re: musí faktura obsahovat jméno příjemc Jméno zákazníka, ani...

 • 8. 8. 2011 23:02

  v.e.n.d.y.

  Re: musí faktura obsahovat jméno příjemc
  Jméno zákazníka, ani jeho další idnetifikační znaky tam být nemusí. A definici Zjednodušeného daňového dokladu máte v § před tím - kopíruji.
  (3) Plátce uskutečňující zdanitelná plnění s úplatou za hotové, prostřednictvím platební karty nebo šekem je povinen na požádání vystavit zjednodušený daňový doklad, a to ihned při uskutečnění zdanitelného plnění nebo přijetí úplaty, pokud k přijetí dojde před uskutečněním zdanitelného plnění. Zjednodušený daňový doklad může plátce vystavit rovněž za služby, které jsou poskytovány prostřednictvím elektronických prostředků a jejich poskytnutí je podmíněno zaplacením a úplata za tyto služby je prováděna bankovním převodem. Zjednodušený daňový doklad je možno vystavit jen tehdy, je-li částka za zdanitelná plnění včetně daně nejvýše 10 000 Kč. Zjednodušený daňový doklad nelze vystavit v případě prodeje zboží, které je předmětem spotřební daně z lihu a tabákových výrobků, za jiné než pevné ceny pro konečného spotřebitele.
  ..tedy za hotové nebo kartou, a do 10 tis.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).