Hlavní navigace

Názor k dotazu Kdy ukončit PP při neschopence ? od atreus - Re: Kdy ukončit PP při neschopence ? § 53...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 9. 2011 20:53

    atreus

    Re: Kdy ukončit PP při neschopence ?
    § 53 odst. 2 ZP: "Byla-li dána zaměstnanci výpověď před počátkem ochranné doby tak, že by výpovědní doba měla uplynout v ochranné době, ochranná doba se do výpovědní doby nezapočítává; pracovní poměr skončí teprve uplynutím zbývající části výpovědní doby po skončení ochranné doby, ledaže zaměstnanec sdělí zaměstnavateli, že na prodloužení pracovního poměru netrvá."
    ad 1. - ptáte se špatně - zaměstnanec na ničem nemusí trvat! Pokud nic nesdělí, pak se ochranná doba nezapočítává. PP skončí 5. 11. 2011.

    Podrobnější vysvětlení i s příklady viz
    http://www.epravo.cz/top/clanky/prodlouzeni-vypovedni-doby-a-pracovniho-pomeru-z-duvodu-ochranne-doby-typicky-pracovni-neschopnosti-zamestnance-72089.html

    ad 2: 31. 8. 2011

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).