Hlavní navigace

Názor k dotazu Prodej železa od Jana N. - Re: NOVÝ DOTAZ-likvidace autovraku -DPH? >>>>>>>>>>Dobrý den, mohu se...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 9. 2011 11:44

    Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

    Re: NOVÝ DOTAZ-likvidace autovraku -DPH?
    >>>>>
    >>>>>Dobrý den, mohu se přidat s dotazem. Možná jsem úplně
    >>>>>mimo a s tímto problémem to nesouvisí.
    >>>>>Odvezli jsme do sb.dvora na likvidace nákl. auto. Šéf
    >>>>>mně přinesl jen jejich příjm.doklad na částku
    >>>>>1.000,-
    >>>>>s textem: likvidace autovraku, DPH není uvedené
    >>>>>žádné,
    >>>>>i když jsou plátci DPH.
    >>>>>Co s tím, poradíte někdo? JK
    >>>>
    >>>>kontaktovala bych protistranu, zda se jedná o
    >>>>přenesení daňové povinnosti dle § 92, tzn. že zdaní
    >>>>oni
    >>>>revers, vy řádek 25 bez daně.
    >>>>pokud ano, žádala bych na doklad napsat zatřídění
    >>>>kodu
    >>>>dle přílohy č. 5 ZDPH.
    >>>>pokud se o přenesenou povinnost nebude jednat , pak
    >>>>odvedete
    >>>> dph 20% ř. 1 z přijaté tržby.
    >>>
    >>>Děkuji za rychlou odpověď, jen jsem nepochopila:
    >>>pokud
    >>>se nebude jednat o přenesenou povinnost, zda mám
    >>>opravdu odvést DPH, my jsme platili za likvidaci, tak
    >>>by
    >>>nám měl případně vzniknout nárok na odpočet.
    >>>Děkuji za trpělivost.
    >>
    >>jasně, pokud jste platili , musí vám protistrana
    >>vyčíslit DPH , sazbu,částku a vy si uděláte odpočet
    >
    >Dnes jsem volala do sb. dvora. Paní chvíli přemýšlela
    >a pak mně sdělila, ať si tam dopíši sazbu 20% DPH a
    >uplatním nárok na odpočet :-)
    >Z přílohy č. 5 ZoDPH nejsem moc moudrá, kam by patřilo
    >auto.
    >Bude velká chyba, když si pro jistotu žádný odpočet
    >neuplatním a celých 1.000 bude v nákladech?
    >
    nechala bych v té firmě doplnit všechny náležitosti jejich rukou,
    DIČ sazbu daně , částku daně, poř. číslo dokladu. aby bylo jasníé,
    že oni dph odvedou a vy tudíž máte nárok na odpočet.
    nebo nechte celé do nákladů bez odpočtu.taky možnost

    >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).