Hlavní navigace

Názor k dotazu Snížení platu po návratu z RD od JanaB - Re: snížení platu po návratu z RD Původní zaměstantnci...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 9. 2011 20:51

    JanaB (neregistrovaný)

    Re: snížení platu po návratu z RD
    Původní zaměstantnci ve firmě A dostali "dodatek ke smlouvě", kde je pouze zmíněno, že se změnil název zaměstnavatele. Všechno (plat) jim zůstalo stejné.
    Mně si nedávno pozvali na "pohovor" s tím, že až nastoupí, tak se administrativně (zřejmě stejně jako s původní zaměst.) sepíše dodatek.
    Jen mě trošku vyděsilo, že pak mi ve firmě B "něco najdou" i když nebude na finanční účtárně místo. (prý smlouva třeba i na dobu určitou, a pravděpodobně se zkušební dobou, tak nevím jestli na tohle mají právo??)
    Já bych radši aby mi buď dali oni výpověď, nebo účetní se stejnou mzdou. (vím, ale že mzda jakou jsem měla ve společnosti A, není pro ně únosná, proto budou stopro dělat vše možné, aby mi jí snížili, já ale nevím, jestli se mám ozvat, že s tím nesouhlasím, jestli mi to k něčemu bude.
    Co se týče mzdy, mám jí s původní firmou sjednanou ve smlouvě. Jenže když došlo ke zvýšení platu, a to 2x, vždy jsem dostala jen Mzdový výměr číslo 1. a Mzdový výměr číslo 2. Tak nevím.
    Mám pocit, že až se budu vracet zpět, budu muset jít asi s právníkem :o))
    Moc děkuji za pomoc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).