Hlavní navigace

Názor k dotazu Dovolená po mateřské od all - Re: Dovolená po mateřské >>>Dobrý den, prosím o radu...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 10. 2011 11:07

    all (neregistrovaný) 46.227.168.---

    Re: Dovolená po mateřské
    >>>Dobrý den, prosím o radu zda je správný následující
    >>>výpočet.
    >>>Zaměstnankyně pracovala do 6.2.2011 následně byla
    >>>práce neschopná od 7.2. do 9.3.11 a 10.3.11
    >>>nastoupila
    >>>na
    >>>mateřskou která končí 10.9.11. Zažádala si o
    >>>proplacení dovolené a následně bude na rodičovské.
    >>>Mám
    >>>za to že
    >>>se mateřská považuje za odpracovanou dobu a má tedy
    >>>nárok na devět dvanáctin ročního nároku na dovolenou
    >>>tedy 15 dnů. Rodičovská se za odpracovanou dobu
    >>>nepovažuje, za období od října do prosince tedy nemá
    >>>nárok na
    >>>proplacení zbylých 5 dnů dovolené. Je to tak?
    >>>Děkuji Jana
    >>
    >>
    >>Není, viz § 211 až 223 které si napřed přečtěte.


    >
    >Zákony jsem si četla ale právě proto že výkladu zcela
    >přesně nerozumím zadávala jsem dotaz
    >Děkuji

    Dobře, takže co konkretně je vám na § 223 odst . 1

    "Dovolenou vyčerpanou podle § 217 odst. 5 před nástupem rodičovské dovolené není možné z důvodu následného čerpání rodičovské dovolené krátit."
    nejasného ?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).