Hlavní navigace

Názor k dotazu Přečerpaná dovolená od Marta 2 - Re: Přečerpaná dovolená >>>>>>Dobrý den,>>>>>>>>>>>>zaměstnanec má ukončen pp 9.10.2011....

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 10. 2011 11:42

    Marta 2 (neregistrovaný) 193.86.111.---

    Re: Přečerpaná dovolená
    >>>>>>Dobrý den,
    >>>>>>
    >>>>>>zaměstnanec má ukončen pp 9.10.2011. Za rok 2011 má
    >>>>>>přečerpanou dovolenou o 5 dnů.
    >>>>>>
    >>>>>>Za 10/2011 bude ČM 3000 Kč a přečerpaná dovolená je
    >>>>>>3500 Kč.
    >>>>>>
    Vy srážíte částku za přečerpanou dovolenou z čisté mzdy (ČM)?

    >>>>>>Takže zaměstnanec nedostane nic na výplatu a ještě mi
    >>>>>>doplatí 500 Kč? Může to tak být? Nebo musí být
    >>>>>>dodržen
    >>>>>>postup jako při srážkách, že můžu srazit jen něco?
    >>>>>>
    >>>>>>Předem děkuji za odpověď
    >>>>>
    >>>>>Ano, 500,-Kč by měl zaplatit na pokladnu. V tomto
    >>>>>případě se nemusíte dívat na nezabavitelné minimum
    >>>>>jako u
    >>>>>exekucí.
    >>>>
    >>>>Děkuji
    >>>>
    >>>>A najdu někde oporu v zákoně?
    >>>
    >>>§ 222/5 Zp
    >>
    >>Ale co dělat, když zapaltit nechce? Pouze soudně?
    >A proč jste ukončili PP 9.10. ? Dohodou ? Pak jste
    >neměli souhlasit s dohodou, když neměl vyrovnané závazky
    >vůči firmě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).