Hlavní navigace

Názor k dotazu Informační systém o průměrném výdělku od V. - Re: Informační systém o průměrném výdělk http://www.ispv.cz/cz/Pro-respondenty-setreni.aspxZpravodajská povinnostRespondenty ISPV...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 10. 2011 8:41

  V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

  Re: Informační systém o průměrném výdělk
  http://www.ispv.cz/cz/Pro-respondenty-setreni.aspx

  Zpravodajská povinnost

  Respondenty ISPV z podnikatelské sféry jsou aktivní ekonomické subjekty, tzv. zpravodajské jednotky. Šetření je výběrové pro ekonomické subjekty s 10 až 249 zaměstnanci a plošné pro subjekty, které mají 250 zaměstnanců a více. Výběr je náhodný, probíhá na základě velikosti subjektu, kraje a odvětví ekonomické činnosti. Pokud je organizace do šetření vybrána obdrží dopis, ve kterém je seznámena s dalším postupem.
  Povinnost poskytovat data

  Pokud byl ekonomický subjekt vyzván dopisem z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR má podle §10 odst. 3 zákona č. 89/1995 Sb., v platném znění, zpravodajskou povinnost a data jsou od něj vyžadována. Naopak zpracovatelská organizace má ze zákona povinnost ochraňovat údaje respondentů před zneužitím. ISPV je pod názvem Čtvrtletní šetření o průměrném výdělku zařazen do programu statistických zjišťování, prováděných Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR a řídí se zákonem č. 89/1995 Sb., o statistice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).