Hlavní navigace

Názor k dotazu Může podepsat Prohlášení? od Kara - Re: Může podepsat Prohlášení? Čtěte pořádně další věty -...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 10. 2011 13:22

    Kara (neregistrovaný) 80.90.128.---

    Re: Může podepsat Prohlášení?
    Čtěte pořádně další věty - je tam i "nepodepsal". A kromě toho to říká i Zákon o daních z příjmů § 38k, odst 6. Tento zákon platí i pro zaměstnance a pokud by došlo k tomu, že by FÚ zjistil, že měl podepsáno u více zaměstnavatelů současně, tudíž že měly být jeho mzdy daněné jinak a tím pádem že byl stát ošizen, pak by bylo tomu člověku vypočítáno kromě dlužné částky i penále a nebralo by se v potaz, že "obyčejný" člověk prohlášení nerozumí a že zákon nezná.
    Ale souhlasím s tím, že by musela být velká náhoda, že by FÚ zjistil, že měl podepsané u více zaměstnavatelů současně.
    A taky je pravda, že mnoho zaměstnanců fakt neví, co to vlastně podepisují a když jim to vysvětluju, tak nakonec řeknou "já vám věřím".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).