Hlavní navigace

Názor k dotazu Fotovoltaická elektrárna od V. - Re: Fotovoltaická elektrárna ZDP§ 30b Odpisy hmotného majetku využívaného...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 10. 2011 11:49

  V. (neregistrovaný) 77.240.96.---

  Re: Fotovoltaická elektrárna
  ZDP
  § 30b Odpisy hmotného majetku využívaného k výrobě elektřiny ze slunečního záření
  (1) Hmotný majetek označený ve Standardní klasifikaci produkce kódem skupiny 31.10, 31.20 nebo 32.10 využívaný k výrobě elektřiny ze zařízení pro výrobu elektřiny ze slunečního záření se odpisuje rovnoměrně bez přerušení po dobu 240 měsíců do 100 % vstupní ceny nebo zvýšené vstupní ceny.
  (2) Odpisy podle odstavce 1 se stanoví s přesností na celé měsíce; přitom poplatník má povinnost zahájit odpisování počínaje následujícím měsícem po měsíci, v němž byly splněny podmínky pro odpisování. Při zahájení nebo ukončení odpisování v průběhu zdaňovacího období lze uplatnit odpisy pouze ve výši připadající na toto zdaňovací období. Odpisy se zaokrouhlují na celé koruny nahoru.
  (3) Technické zhodnocení hmotného majetku odpisovaného podle odstavce 1 zvyšuje jeho vstupní cenu. Poplatník pokračuje v odpisování hmotného majetku ze zvýšené vstupní ceny snížené o již uplatněné odpisy od měsíce následujícího po měsíci, v němž bylo technické zhodnocení ukončeno, a to rovnoměrně bez přerušení po zbývající dobu odpisování stanovenou v odstavci 1, nejméně však po dobu 120 měsíců.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).