Hlavní navigace

Názor k dotazu Konto prac.doby-výpočty v praxi od Kara - Re: Konto prac.doby-výpočty v praxi Děkuji, ale tak jak...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 11. 2011 0:16

    Kara (neregistrovaný)

    Re: Konto prac.doby-výpočty v praxi
    Děkuji, ale tak jak to popisujete, to není to konto pracovní doby s pravidly, která jsou psána v Zákoníku práce. Už jsem nastudovala, jak je to s vyrovnávacím obdobím, vedením hodinového účtu, mzdového účtu, jak je to se stálou mzdou, našla jsem i návod, jak krátit stálou mzdu při absencích, ale zůstává mnoho otázek, které jsou nejasné. Např. při kontu pracovní doby není rozhodným obdobím pro výpočet průměrů předešlé čtvrtletí, ale předchozích 12 měsíců před začátkem vyrovnávacího období. Ale jak potom po skončení vyrovnávacího období? Jak s náhradou za dovolenou? Jak s náhradou za nemoc? Atd.atd. Četla jsem někde, že kdosi říkal, že při zavádění konta pracovní doby byly mírné protesty ze mzdové účtárny na zvýšenou pracnost, ale že se to nepotvrdilo. Tak mám dojem, že si to firmy dělají tak nějak po svém, že mzdovky postupují tak nějak podobně, jako když počítají normálně mzdy a že vlastně netuší, že je to mnohem složitější. Nebo to možná není složité, ale já jsem nikde nenašla metodiku, jak postupovat, aby bylo zákoníku práce ohledně konta vyhověno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).