Hlavní navigace

Názor k dotazu Daň z převodu nemovitosti ? od annonym - Re: Daň z převodu nemovitosti ? Ano. Zaúčtujete předpis...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 12. 2011 19:25

    annonym (neregistrovaný) 188.175.56.---

    Re: Daň z převodu nemovitosti ?
    Ano. Zaúčtujete předpis v r. 2011 538/345.
    Dle § 24 odst. 2 písm. ch) ZDP je daň z převodu nem. daňovým nákladem až v momentu zaplacení. Pokud redy nebude zaplacená v r. 2011, pak provedete úpravu základu daně (zvýšíte ZD) dle § 23 odst. 3 písm. a) bod 2.
    Pokud zaplatíte v r. 2012, pak opět provedete úpravu v DaP za rok 2012 (snížíte ZD) dle § 23 odst. 3 písm. b) bod 3.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).