Hlavní navigace

Názor k dotazu Přihláška pohledávky od pája - Re: Přihláška pohledávky >Dobrý den, >prosím o radu. Náš...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 12. 2011 11:28

    pája

    Re: Přihláška pohledávky
    >Dobrý den,
    >prosím o radu. Náš odběratel je v insolvenci. Budeme
    >podávat přihlášku pohledávky. Pár věcí mi zde není
    >jasných. 1. Je přihláška nějak zpoplatněna?
    nE
    2. Musím
    >uvádět i úroky z prodlení?
    NE, co si uvedete, budete mít přihlášeno, na úrok z prodlení máte nárok, nikoliv povinnost ho uplatňovat
    3. Je nutné, abychom se
    >zúčastnilli schůze věřitelů
    NE, je to Vaše právo-§ 47/2 ins.z.
    (náš jednatel), popř. musíme se
    >nějak omluvit atd. - v usnesení o konkurzu je uvedeno,
    >že věřitel, který přihlásí svou pohledávku musí soudu
    >sdělit, zda souhlasí se svojí volbou za člena
    >věřitelského výboru - co z toho pro nás vyplývá? Stačí pouze k
    >přihlášce přiložit vyjádření, že nechceme být členem
    >výboru?
    ANO
    4. Záleží na pořadí přihlášené pohledávky - má
    >to vliv na případné uspokojení pohledávky? Předem
    >děkuji za odpověď. Klára K.
    pořadí vliv nemá, podstatný je výsledek přezkoumání podané přihlášky, příp. její částečné nebo úplné popření ins.spr.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).