Hlavní navigace

Názor k dotazu Dodatečně daň.příznání od alen1 - Re: Výdaje 2010 proti příjmům 2011? >>>>>>>>>Existuje nějaká možnost...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 1. 2012 20:47

    alen1 (neregistrovaný) 46.135.156.---

    Re: Výdaje 2010 proti příjmům 2011?
    >>>>>>>>>Existuje nějaká možnost uplatnit si zpětně náklady
    >>>>>>>>>roku 2010, které jsem vynaložila na opravu bytu,
    >>>>>>>>>který
    >>>>>>>>>jsem v roce 2010 opravovala, ale neměla jsem z něho
    >>>>>>>>>ještě příjmy z pronájmu. Je možné podat dodatečné
    >>>>>>>>>přiznání a uvést do něj náklady vzniklé v r.2010?

    >>>>>
    >>>>>Jedná se o stavební práce v bytě a kuchyňskou linku.
    >>>>Jaké stavební práce, co přesně se dělo s kuchyňskou
    >>>>linkou, měnila se, zabudovávala?
    >>>
    >>>Stavební práce-dlažba v kuchyni, chodbě a terase,
    >>>kuchyňská linka se dělala nová. V účetnictví to
    >>>chápu,
    >>>jedná se o technické zhodnocení, ale já jsem soukromá
    >>>osoba,nevedu účetnictví, neodepisuji majetek, je to
    >>>soukromý byt, který následně od r. 2010 pronajímáme,
    >>>nevedu tedy žádné účetnictví, neodepisuji majetek a
    >>>nemám
    >>>tedy na co dělat technické zhodnocení, a ty výdaje
    >>>jsem
    >>>měla ze soukromých peněz a to je nemůžu uvést do
    >>>výdajů podle par.9? Nemám s tímto zkušenost, jak to v
    >>>případě soukromé osoby je?
    >>Ale Radko......
    >>Pokud budete uplatňovat eventuelně skutečné výdaje
    >>resp. výdaje na dosažení, zajištění a udržení příjmu,
    >>pak
    >>platí stejná pravidla.
    >>Používáte majetek (nemovitost). Do výdajů dostáváte
    >>prostřednictvím odpisů.
    >>Dle § 25/1p je technické zhodnocení vyloučeno z
    >>přímých výdajů, dostane se tam prostřednictvím odpisů.
    >>
    >>Neplatí jiná pravidla.
    >
    >Tak to děkuji moc za radu, odpisovat nemůžu,
    >nemovitost jsem dostala, neměla jsem výdaje za nákup
    >nemovitosti. Takže v tomto případě uplatňovat výdaje procentem,
    >je to tak?
    Kdy jste tu nemovitost nabyla darem?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).