Hlavní navigace

Názor k dotazu RP a dávky v nezamestnanosti? od slnko84 - Re: RP a dávky v nezamestnanosti? Můžete mne prosím...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 1. 2012 9:30

    slnko84 (neregistrovaný)

    Re: RP a dávky v nezamestnanosti?
    Můžete mne prosím ješte poradit jak je to s výpočtem podpory?Všude se píše neco jiného a já nevím,jestli budud dostávat procenta z mého platu před RP nebo s emne to bude počítat z v procentech průměrné mzdy v národním hospodářství??
    DĚKUJI

    Podpora v nezaměstnanosti činí:
    v prvních 2 měsících podpůrčí doby 65 %, další 2 měsíce 50 % a po zbývající podpůrčí dobu 45 % průměrného měsíčního čistého výdělku, kterého uchazeč o zaměstnání dosáhl ve svém posledním ukončeném zaměstnání, nebo posledního vyměřovacího základu přepočteného na 1 kalendářní měsíc, pokud uchazeč o zaměstnání naposledy vykonával samostatnou výdělečnou činnost,
    45 % po celou podpůrčí dobu, pokud uchazeč o zaměstnání před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání bez vážného důvodu ukončil poslední zaměstnání sám nebo dohodou se zaměstnavatelem (nevztahuje se na ukončení samostatné výdělečné činnosti a na ukončení více zaměstnání ve stejný den, z nichž alespoň jedno bylo ukončeno z vážných důvodů).
    V případě, kdy uchazeč o zaměstnání splnil podmínku doby předchozího zaměstnání započtením náhradní doby a tato doba se posuzuje jako poslední zaměstnání, nebo bez svého zavinění nemůže osvědčit výši průměrného měsíčního čistého výdělku nebo vyměřovacího základu, nebo u něho nelze stanovit průměrný měsíční čistý výdělek nebo vyměřovací základ, stanoví se výše podpory v nezaměstnanosti po dobu prvních 2 měsíců ve výši 0,15násobku, další 2 měsíce 0,12násobku a po zbývající podpůrčí dobu ve výši 0,11násobku průměrné mzdy v národním hospodářství za 1. až 3. čtvrtletí kalendářního roku předcházejícího kalendářnímu roku, ve kterém byla podána žádost o tuto podporu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).