Hlavní navigace

Názor k dotazu Zastupování s.r.o. jaká plná moc? od Megy - Re: Zastupování s.r.o. jaká plná moc? Děkuji za radu....

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 3. 2012 13:57

Megy

Re: Zastupování s.r.o. jaká plná moc?
    Děkuji za radu. Daňový řád jsem četla, mám z něj vloni zkoušku na VŠ, jen jsem se ptala na praktické zkušenosti. Daně a účetnictví v našem s.r.o. dělám já, firma má dva jednatele, kteří nahlas říkají (doslova), že oni těm daním vlastně nerozumí. Stačí jim ,že z toho mají peníze. To, že jsem přebírala vloni účetnictví po mé předchůdkyni,která prostě účto 3 roky nedělala, daň. přiznání nepodávala, to je jen třešnička na dortu. Před předáním udělala rekonstrukci účta-podle čeho tady raději nebudu psát.Z přeplatku na DPPO, který měla firma za r.2007 nic nezbylo, protože byl převeden na různé (oprávněně) penále. Proto raději volím tuto cestu, udělení plné moc není ze strany obou jednatelů problém, alespoň bude s FÚ apod. komunikovat někdo, kdo tomu trochu rozumí. Navíc jednatelka jde za měsíc na mateřskou,těžko bych ji naháněla. Stejně podepíše na FÚ všechno, co jí dají pod nos, ani to nečte. Čím víc o tomto oboru vím, tím spíš bych váhala dělat jednatele v s.r.o. bez alespoň základních znalostí zákonů-a že jich je :-)
    Jednatelku dělám v jiné firmě, než kterou chci zastupovat, ale s pokorou a s vidinou neustálého studia a vzdělávání.

Ale děkuji moc za Vaši radu, prostuduji důkladněji Daňový řád, mám s komentářem, zvykla jsem si na edici Poradce, i když jsem už tady zaznamenala, že není bez chyb.

>Pro SSZ musíte mít samostatnou plnou moc.
    >
    >Pro FÚ doporučuji si to nechat zpracovat odborníkem,
    >neboť můžete víc pokazit.Být vámi, tak pokud neznáte
    >dobře daňový řád, tak radši klienta nezastupujte,
    >myslete na to, že v případě problémů, sankcí v tom jedete
    >také a v řadě případů, co pokazíte při zastupování nelze
    >již napravit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).