Hlavní navigace

Názor k dotazu Jak řešit přeplatek na ZP - moc prosím od jo - Re: jak řešit přeplatek na ZP - moc...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 3. 2012 13:27

jo (neregistrovaný) 194.228.7.---

Re: jak řešit přeplatek na ZP - moc pros
    Zkuste si to nekomplikovat-ZP vám sdělila, že u z-kyně máte přeplatek, vůbec bych to do programu necpala, obzvlášť, když to děláte za pomocí help line a tlačí vás čas a nervozita co s tím. V žádném případě bych neponižovala odvody, ale trvala na tom, aby přeplatek poukázali na účet firmy s tím, pokud máte možnost vyplatit jí to pokladnou, vyplaťte pokladním dokladem a ten přiložte ke mzdovému listu příslušného roku-jako potvrzení pro případnou kontrolu ze strany ZP, že jí bylo vyplaceno. Do programu bych nedávala z jednoho prostého důvodu, že se netkne superhrubé mzdy-teď jsem znejistěla ...?jinak by to bylo jinak ..., jedná se o přeplatek pouze ZP a aby vám to náhodou něco někde v odvodech neponížilo či se nepokazilo. Hovořím ze zkušenosti, není nad opatrnost :) Měla jsem vzdáleně podobný případ, přeplatek ZP, SP, daň za roky zpětně, ZP odepsala, že mám ponížit odvody, s tím jsem nesouhlasila, přišli na kontrolu a vyčíslili přeplatek, který poslali na účet, z-ci jsem vyplatila pokladním dokladem, účetní si proúčtovala v účetnictví, doklad přiložím ke mzdovému listu, stejně tak jsem postupovala i v případě přeplatku na SZ, také chtěli abych ponížila odvody, nesouhlasila jsem, přišli, překontrolovali můj výpočet (já byla jen ráda:), poslali přeplatek na účet firmy, rozdělila jsem na z-ce a jemu vyplatila.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).