Hlavní navigace

Názor k dotazu stav.práce na Slovensku pro slov.plátce od Rigel - Re: děkuji, moc jste mi pomohli >>>>>>>Dobrý den,>>>>>>>naše firma,...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 9. 2012 7:42

    Rigel (neregistrovaný) 90.180.177.---

    Re: děkuji, moc jste mi pomohli
    >>>>>>>Dobrý den,
    >>>>>>>naše firma, plátci DPH budeme poprvé provádět
    >>>>>>>stavební
    >>>>>>>práce na Slovensku. Jak budeme fakturovat? místo
    >>>>>>>plnění bude na Slovensku? tzn. měli bychom se řídit
    >>>>>>>slovenským zákonem o DPH?
    >>>>>>>podle něj se budeme ( nebo nebudeme muset
    >>>>>>>zaregistrovat tam k DPH?
    >>>>>>>
    >>>>>>>pro stejnou firmu budeme provádět i stavební práce na
    >>>>>>>území ČR. Potom budeme fakturovat s 0% DPH - jako
    >>>>>>>zahraniční revers charge?
    >>>>>>>děkuji mnohokrát za vaše rady. mám v tom teď chaos,
    >>>>>>>jak se to tu tak objevilo...
    >>>>>>stavební práce v SK-CZ plátce pro SK plátce- bez
    >>>>>>daně,
    >>>>>>daň odvede na Slovensku on- místo plnění SK- jen pro
    >>>>>>neplátce SK by znamenalo registraci vaši k DPH v SK
    >>>>>>CZ plátce pro SK plátce stavební práce v tuzemsku,
    >>>>>>plnění je v ČR fa bude s českou DPH
    >>>>mohla bych ještě požádat o upřesnění?
    >>>>Budeme časem provádět i stavební práce na Slovensku
    >>>>pro neplátce.
    >>>>kolegyně tvrdí, že pokud nebudeme na slovensku
    >>>>provádět st.práce 12 měsíců po sobě, tak se
    >>>>registrovat
    >>>>nemusíme.
    >>>>tak že v jejich firmě to hlídají a případně některý
    >>>>měsíc nic nefakturují a pak se registrovat nemusí.
    >>>> zatím tedy jsem to v slov.zákoně nenašla, pokud ano,
    >>>>můžete mě odkázat na paragraf?
    >>>>děkuji
    >>>>( ještě že aspoň slovensky čtu snadno:-))
    >>>>>
    >>>>>Děkuji vám moc!
    >>>
    >>>pokud stavební práce v SK pro neplátce , registrovat
    >>>se musíte tam a DPH vypořádat dle slovenského zákona
    >>>o
    >>>DPH = § 10
    >>děkuji moc. a zaregistrovat se musím předem?
    >K datu poskytování prací už byste měli být plátci- FÚ
    >Bratislava

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).