Hlavní navigace

Názor k dotazu Faktura přijatá za služby z EU od MajkaBa - Re: Faktura přijatá za služby z EU >>>>>Dobrý den....

  • 25. 10. 2012 8:29

    MajkaBa (neregistrovaný) 88.102.103.---

    Re: Faktura přijatá za služby z EU
    >>>>>Dobrý den. Prosím o radu. Faktura přijatá za služby z
    >>>>>EU za období 29.9.2012-29.10.2012 (od plátce DPH).
    >>>>Faktura byla vystavena 1.10.2012, úplata byla
    >>>>poskytnuta
    >>>>rovněž 1.10.2012. Fakturu jsme přijali 1.10.2012
    >>>>(emailem). Jedná se o reverse charge systém. Kdy bude
    >>>>správné datum uskutečnění (kterým datumem provést
    >>>>přepočet
    >>>>EUR a vyměřit DPH)? Služba je fakturována vždy za
    >>>>měsíc dopředu.
    >>>>Děkuji.
    >>>k 1.10.
    >>>Děkuji za odpověď, ale nemělo by být správné datum
    >>>29.10.2012?
    >>Dle §24 Zák.o DPH je povinnost přiznat daň ke dni
    >>uskutečnění zdanitelného plnění nebo v případě
    >>poskytnutí
    >>úplaty, k poslednímu dni měsíce, ve kterém byla
    >>úplata
    >>poskytnuta, a to k tomu dni, který nastane dříve.
    >>Nebo
    >>se mýlím?
    >Nemýlíte, ještě se podívejte na DUZP služby §21 odst.
    >5 a) - den poskytnutí služby nebo den vystavení
    >dokladu - tj. 1.10.
    >Aha. Asi to tak bude, že DUZP bude 1.10.2012. Toto jsem přehlédla. Moc děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).