Hlavní navigace

Názor k dotazu z-ec v insolvenci-povinnost z-tele od Kara - Re: z-ec v insolvenci-povinnost z-tele Když jde o...

 • 27. 10. 2012 17:32

  Kara (neregistrovaný) 80.90.128.---

  Re: z-ec v insolvenci-povinnost z-tele
  Když jde o člověka, kterého najdete v rejstříku, kterému nesrážíte žádnou exekuci, tak nic neděláte a počkáte, až dostanete rozhodnutí. Pak začnete srážet jako by šlo o přednostní pohledávku a budete posílat insolven.správci (bývá tam uvedeno, že se mu sražené částky mají zasílat, i když jste nedostala ještě nabytí právní moci).
  Pokud najdete v rejstříku zaměstnance, kterému srážíte nějaké exekuce, pak jsou zde dva názory a já stále nevím, který je ten úplně správný:
  1. názor: Přestanete mu srážet exekuce, jako by žádné nebyly a všechno vyplácíte zaměstnanci. Až dostanete rozhodnutí a sdělení insolvenčního správce, začnete srážet přednostní a posílat ins. správci. Je-li insolvence zamítnuta, opět začnete srážet pro exekutory.
  2. názor: Srážíte dále exekuce, ale neposíláte to exekutorům, ale deponujete. Až dostanete rozhodnutí o tom, že je v insolvenci, všechno sražené patří ins.správci a dále srážíte přednostní a posíláte ins.správci. Není -li schválena insolvence, deponované částky rozdělíte mezi exekutory a srážíte exekuce nadále.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).