Hlavní navigace

Názor k dotazu Prodej osobního automobilu od Zdena R - Re: Prodej osobního automobilu >>Klient (FO) si pořídil starší...

  • 6. 11. 2012 18:02

    Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

    Re: Prodej osobního automobilu
    >>Klient (FO) si pořídil starší osobní automobil ( od
    >>soukromé osby za 120 000 Kč) k podnikání na IČO
    >>zapsaná
    >>v TP začátkem roku 2010. Dle platné legislativy jsem
    >>odepisoval v - sk. 2 - mimořádná - a k 31. 12.2012
    >>bude vůz daňově odepsaný. Klient ( plátce DPH) chce
    >>vůz
    >>na začátku roku 2013 prodat a "diví se" , že prodej
    >>chci jako jeho účetní realizovat: Smluvní cena + DPH
    >>20%.
    >>Napadlo mě, že když si začátkem roku 2013 převede
    >>auto
    >>z IČa na RČ, čímž auto vyloučí z obchodního majetku (
    >>z podnikání) může si auto prodat bez DPH.
    >>Prosím o radu: Je moje úvaha kosher?


    >3) Pokud by auto podléhalo odvodu DPH na výstupu při
    >prodeji (1. vlastník v ČR pořídil po 1.4.2009), pak je
    >nutno DPH odvést i při vyřazení do osobní spotřeby,
    >takže vyřazením se DPH nevyhnete.

    A co třeba použít při vyřazení dio osobního užívání ustanovení § 13/5 ZDPH?
    "Použitím hmotného majetku pro účely nesouvisející s uskutečňováním ekonomických činností plátce se pro účely tohoto zákona rozumí trvalé použití obchodního majetku plátcem pro jeho osobní spotřebu ........... pokud byl u tohoto majetku nebo jeho části uplatněn odpočet daně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).