Hlavní navigace

Názor k dotazu Exekuce - nahlásit ÚP nebo SSZ? od ... - Re: Exekuce - nahlásit ÚP nebo SSZ? Pokud jste...

  • 7. 11. 2012 9:14

    ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

    Re: Exekuce - nahlásit ÚP nebo SSZ?
    Pokud jste nesplnila infopovinnost do týdne poté co změna plátce mzdy nastala, zkusil bych vyžehlit chybu na vašem místě sdělením exekutorovi, že kromě změny plátce mzdy jste ÚP zaslala kopii exepříkazu a oznámení pravní moci včetně informace o již provedených srážkách - rozsah info dle §313/1e ZP (po obdržení právní moci byste měla odeslat dosud deponované srážky ze mzdy, ale to asi víte).

    § 295 OSŘ
    (1) Přestal-li povinný pracovat u dosavadního plátce mzdy, musí to oznámit do jednoho týdne soudu, který nařídil výkon rozhodnutí srážkami ze mzdy.

    § 296 OSŘ
    (2) Za nesplnění povinností uvedených v § 294 a 295 může soud uložit povinnému i plátci mzdy pořádkovou pokutu (§ 53). (až 50tis. Kč)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).