Hlavní navigace

Názor k dotazu Silniční daň a prodej vozu od . - Re: Silniční daň a prodej vozu >>>>>>>Dobry den,>>>>>>>rada bych...

  • 15. 11. 2012 12:53

    . (neregistrovaný) 77.240.103.---

    Re: Silniční daň a prodej vozu
    >>>>>>>Dobry den,
    >>>>>>>rada bych věděla jak správně vyřešit. jsme s.r.o. a v
    >>>>>>>říjnu jsme prodali firmení vůz také s.r.o. Jak je to
    >>>>>>>zde se silniční daní ? Měl by platit už nový kupující
    >>>>>>>za říjen, jelikož si zařadí do podnikání, ale jak si
    >>>>>>>to
    >>>>>>>máme ošetřit u nás, že to tak je a my nemuseli platit
    >>>>>>>? Nějaké potvrzení od něj vyžádat nebo prosím jaký je
    >>>>>>>postup... ?
    >>>>>>Nemusíte nic řešit, je to dáno v §8 zákona o dani
    >>>>>>silniční. Kupující by měl platit od října.

    >>Tak to si musíte přečíst i § 11 a další zákona č.
    >>56/2001 Sb. a § 4 a další zákona o dani silniční.
    >>Prodáte-li vozidlo jste vy i nový vlastník povinni
    >>nechat provést změnu údajů v registru silničních
    >>vozidel
    >>atedy i v technickém průkazu, a to do 10 pracovních
    >>dnů.
    >>Pokud to učiníte, máte po straostech, protože pak je
    >>poplatníkem daně nový vlastník - viz § 4 odst. 1
    >>písm.
    >>a) zákona o dani silniční.
    >>Pokud to neučiníte, máte zpravidla problém.
    >nerozumim předchozí odpovědi, copak když je kupujicí
    >autobazar, tak se přeci také musí přepsat TP na něj při
    >prodeji, ne ? Od nas to autobazar vykoupil za hotove.

    Napište nám
    datum prodeje
    datum přepisu vozidla v TP
    Pak můžeme relevantně odpovědět na Vaši původní otázku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).