Hlavní navigace

Smlouva o zápůjčce

Vzor smlouvy o zápůjčce Nový občanský zákoník

Podstata smlouvy

Smlouva o zápůjčce (do dne 31. 12. 2103 označovaná jako smlouva o půjčce) je nejběžnějším ujednáním o poskytnutí peněžních prostředků. Smlouva předpokládá předání peněz dlužníkovi nejpozději při podpisu smlouvy. Pokud má dojít k předání peněz až po podpisu smlouvy, doporučuje se použít vzor smlouvy o úvěru. Smlouva o zápůjčce může být sjednána jako úplatná anebo bezúplatná (i v tomto případě však nutno doporučit uzavření smlouvy v písemné podobě). Úplatou za poskytnutí peněz je smluvní úrok. Věřitele lze utvrdit ve vrácení půjčených peněz smluvní pokutou anebo jiným zajišťovacím instrumentem.

Kdy smlouvu uzavřít

Vždy, když někomu půjčujete peníze. A to i v případě, že se jedná o přátelskou výpomoc. Současná společenská situace ukazuje, že tyto vazby nemusí vydržet do doby, kdy přijde na vrácení poskytnutých peněz. Písemná smlouva Vám proto vždy garantu přiznání nároku na vrácení peněz.

  • Cena 149 Kč

Autor šablony

  • Mgr. David Hozman

Co potřebujete pro fungování šablony

Šablona je připravena ve formátu Microsoft Word. Stoprocentní funkčnost garantujeme pouze v MS Office od verze 2007 na platformě Windows.

Proč zvolit naši šablonu

  • vše uděláte ve známém prostřední Excel, Word a podobně
  • respektujeme soukromí, data se nikam neodesílají, zůstávají pouze ve vašem počítači
  • máme roky zkušeností, šablony pro vás děláme od roku 2004
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).