Hlavní navigace

Smlouva o zápůjčce

Vzor smlouvy o zápůjčce Nový občanský zákoník

Podstata smlouvy

Smlouva o zápůjčce (do dne 31. 12. 2103 označovaná jako smlouva o půjčce) je nejběžnějším ujednáním o poskytnutí peněžních prostředků. Smlouva předpokládá předání peněz dlužníkovi nejpozději při podpisu smlouvy. Pokud má dojít k předání peněz až po podpisu smlouvy, doporučuje se použít vzor smlouvy o úvěru. Smlouva o zápůjčce může být sjednána jako úplatná anebo bezúplatná (i v tomto případě však nutno doporučit uzavření smlouvy v písemné podobě). Úplatou za poskytnutí peněz je smluvní úrok. Věřitele lze utvrdit ve vrácení půjčených peněz smluvní pokutou anebo jiným zajišťovacím instrumentem.

Kdy smlouvu uzavřít

Vždy, když někomu půjčujete peníze. A to i v případě, že se jedná o přátelskou výpomoc. Současná společenská situace ukazuje, že tyto vazby nemusí vydržet do doby, kdy přijde na vrácení poskytnutých peněz. Písemná smlouva Vám proto vždy garantu přiznání nároku na vrácení peněz.

  • Cena 149 Kč

Autor šablony

  • Mgr. David Hozman

Co potřebujete pro fungování šablony

Šablona je připravena ve formátu Microsoft Word. Stoprocentní funkčnost garantujeme pouze v MS Office od verze 2007 na platformě Windows.

Proč zvolit naši šablonu

  • vše uděláte ve známém prostřední Excel, Word a podobně
  • respektujeme soukromí, data se nikam neodesílají, zůstávají pouze ve vašem počítači
  • máme roky zkušeností, šablony pro vás děláme od roku 2004
TIP: potřebujete více šablon pro více subjektů? Jste účetní firma? Podívejte se na možnost koupit cenově zvýhodněný balíček nebo multilicenci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).