Hlavní navigace

Žádost o zřízení datové schránky - fyzické osoby

  • Tato šablona neplatí pro aktuální daňové období. Aktuální šablona ještě není k dispozici, děláme ale vše proto, abychom ji zařadili během několika málo dnů.

Žádost o zřízení datové schránky - fyzické osoby

Datové schránky jsou povinné pro firmy, většina OSVČ si může vybrat, zda si datovou schránku založí. Pokud se podnikající fyzická osoba rozhodne zřídit si datovou schránku, musí podat žádost.

Datovou schránku úřad zřídí do 3 dnů ode dne podání žádosti. Pokud tvoří součást žádosti o zřízení datové schránky příloha, trvá doba vyřízení žádosti až 30 dní.

Žádost lze podat několika způsoby. Osobně na podatelnu ministerstva vnitra, nebo poštou na adresu ministerstva vnitra. Potom ale musí obsahovat úředně ověřený podpis. Ten si OSVČ mohou zajistit na obecních úřadech, úřadech městských částí a vybraných pobočkách České pošty, Hospodářské komory, notářů či zahraničních zastupitelských úřadů. Poplatek za ověření činí 30 Kč.

Další možnost tvoří podání žádosti na některém kontaktním místě Czech POINT, které najdete na vybraných pobočkách České pošty, s. p., městských úřadů či městských části. V neposlední řadě se dá žádost poslat elektronicky na adresu posta@mvcr.cz. Podnikatel ji ale musí podepsat zaručeným elektronickým podpisem.

Autor šablony

  • Podnikatel.cz

Co potřebujete pro fungování šablony

Šablona je připravena ve formátu PDF. Otevřete ji v libovolné čtečce PDF dokumentů (např. Adobe Acrobat Reader).

Proč zvolit naši šablonu

  • vše uděláte ve známém prostřední Excel, Word a podobně
  • respektujeme soukromí, data se nikam neodesílají, zůstávají pouze ve vašem počítači
  • máme roky zkušeností, šablony pro vás děláme od roku 2004

Nejžádanější šablony a formuláře

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).