Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Nerozdělený zisk a neuhrazená ztráta od v.e.n.d.y. - Re: Nerozdělený zisk a neuhrazená ztráta Valná hromada měla...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 11. 2012 12:07

    v.e.n.d.y.

    Re: Nerozdělený zisk a neuhrazená ztráta
    Valná hromada měla již dávno rozhodnout, co se ztrátou a ziskem z minulých období. Ale znám to, připravte zápis tak, jak ho potřebujete a navrhněte společníkům, aby jednali:-))) Bez zápisu nemůžete zaúčtovat ztrátu proti zisku.

  • 21. 11. 2012 12:16

    Kačababa (neregistrovaný)

    Re: Nerozdělený zisk a neuhrazená ztráta
    Co do toho zápisu? Název s.r.o., adresa, IČ, název Valná hromada a do textu datum konání třeba dnes? a čas? Co se tam ještě píše, že valná hromada rozhodla o rozdělení nerozděleného zisku a ztráty z minulých let takto: z neroz. zisku se ve výši 200 tis. uhradí ztráta z předchozích let, zaúčtována na účtě 429, a to ve výši 200 tis. Kč? A pak že zbytek neroz. zisku se rozdělí mezi společníky nebo radši nechat na účtě 428? Teď jsem se totiž předběžně dívala a k 30.9. vykazují zase ztrátu. Co myslíte? Děkuji za trpělivost a rady :-)

  • 21. 11. 2012 12:27

    v.e.n.d.y.

    Re: Nerozdělený zisk a neuhrazená ztráta
    a zisk nerozdělí.
    >>>Mám to
    >>>teda nechat na účtech 428 a 429, nebo se mám se
    >>>společníky domluvit na té valné hromadě a navrhnout
    >>>jim, aby
    >>>ziskem z účtu 428 pokryli celou ztrátu z účtu 429 a
    >>>ze
    >>>zbytku, cca 200 tis. pak co? Nechat na účtu 428 nebo
    >>>navrhnout, aby si rozdělili mezi sebe jako podíl ze
    >>>zisku? Děkuji všem za rady. Jsem to přebrala a
    >>>začínám.
    >>>Nemám s tím zkušenosti. Děkuji.
    >>Valná hromada měla již dávno rozhodnout, co se
    >>ztrátou a ziskem z minulých období. Ale znám to,
    >>připravte
    >>zápis tak, jak ho potřebujete a navrhněte
    >>společníkům,
    >>aby jednali:-))) Bez zápisu nemůžete zaúčtovat ztrátu
    >>proti zisku.
    >
    >Co do toho zápisu? Název s.r.o., adresa, IČ, název
    >Valná hromada a do textu datum konání třeba dnes? a čas?
    >Co se tam ještě píše, že valná hromada rozhodla o
    >rozdělení nerozděleného zisku a ztráty z minulých let
    >takto: z neroz. zisku se ve výši 200 tis. uhradí ztráta z
    >předchozích let, zaúčtována na účtě 429, a to ve výši
    >200 tis. Kč? A pak že zbytek neroz. zisku se rozdělí
    >mezi společníky nebo radši nechat na účtě 428? Teď jsem
    >se totiž předběžně dívala a k 30.9. vykazují zase
    >ztrátu. Co myslíte? Děkuji za trpělivost a rady :-)
    Když už si zisk nerozdělili hned po účetní závěrce, nechala bych ho do příštího roku jako nerozdělený na 428. Ale jde vždy o rozhodnutí společníků, sama účetní nemůže provádět tyto operace:-)) Také jak píšete v původním dotazu, příděly do rezervních fondů by měly být podloženy Zápisem z valné hromady. Zkuste poprosit pana "paju" o vzor zápisu, já jsem doma a tady žádný nemám. Přeji hezký den.

  • 21. 11. 2012 13:35

    Kačababa (neregistrovaný)

    Re: Nerozdělený zisk a neuhrazená ztráta
    Nechám to tedy na účtě 428 a uvidíme, co bude. Kdyžtak jim příští rok navrhnu, ať svolají valnou hromadu a projednají si to. Vím, že sama to udělat nemůžu, ale víte, jak to chodí, když jim to vyloženě neřeknete, neví ani, že to mají dělat :-) rezervní fond jsem zaúčtovala na základě společenské smlouvy, tam o tom mají psané, tak doufám, že je to dobře.

  • 21. 11. 2012 14:50

    JirkaZ (neregistrovaný)

    Re: Nerozdělený zisk a neuhrazená ztráta
    Jenomže i pro účtování 431/428 potřebujete mít rozhodnutí VH.

  • 22. 11. 2012 10:12

    . (neregistrovaný)

    Re: Nerozdělený zisk a neuhrazená ztráta
    Opatření čj. 281/89 759/2001
    Příloha č. 2
    Postupy účtování pro podnikatele
    Účtová třída 4 - Kapitálové účty a dlouhodobé závazky
    Čl. II Vlastní kapitál
    (12) Účet 431-Výsledek hospodaření ve schvalovacím řízení je určen k rozdělení účetního zisku, resp. vypořádání účetní ztráty podle pravidel stanovených obchodním zákoníkem, popř. jiným předpisem, rozhodnutím orgánů účetní jednotky či podle rozhodnutí individuálního podnikatele. Na vrub účtu 431 se účtují i tantiémy a dividendy k výplatě podle příslušných rozhodnutí o rozdělení zisku v případech, kdy se na uvedené tituly netvoří zvláštní fondy ze zisku. Tento účet nesmí mít k okamžiku uzavření účetních knih zůstatek. Pokud k okamžiku uzavření účetních knih není rozhodnuto o použití výsledku hospodaření, převede se zůstatek tohoto účtu ve prospěch účtu 428 - Nerozdělený zisk minulých let, popřípadě na vrub účtu 429 -Neuhrazená ztráta minulých let.

  • 22. 11. 2012 10:17

    Kačababa (neregistrovaný)

    Re: Nerozdělený zisk a neuhrazená ztráta
    Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).