Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Těhule a nové zaměstnání od Kara - Re: těhule a nové zaměstnání Jen z toho nového....

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 2. 2013 12:32

  Kara (neregistrovaný) 80.90.128.---

  Re: těhule a nové zaměstnání
  Jen z toho nového. A pokud jste ještě ve zkušební době, tak můžete počítat s tím, že Vám zaměstnavatel zruší pracovní poměr (třeba ne, ale většinou to tak bývá). Pokud by Vám pracovní poměr zrušil (může to udělat po uplynutí prvních 3 týdnů nemoci), pak byste měla nárok na mateřské dávky jen v případě, že by počátek jejich pobírání spadl do období do 180 kal. dnů od skončení pracovního poměru (přičemž počátek pobírání by byl mezi 8 a 6 týdnem před předpokládaným termínem porodu). Nemocí by se zkušební doba prodlužovala, takže by Vám pak kdykoli po uplynutí prvních 3 týdnů nemoci mohl pracovní poměr zrušit.Takže to, co teď poradím asi bude trochu nefér vůči zaměstnavateli, ale jestli máte zkušební dobu 3měsíční, tak ještě s maroděním i s oznámením, že jste těhotná, počkejte až po ní. Pak už by Vám nemohl pracovní poměr zrušit ve zkušební době, protože ta už by byla uplynutá a ani by Vám nemohl dát výpověď.

 • 17. 2. 2013 12:57

  KAty 3 (neregistrovaný) 78.102.118.---

  Re: těhule a nové zaměstnání
  Děkuji,
  akorád já mám 3 měsíce zkušebku a půl roku doba určita.Jedině počkat alspon po tý lhutě 3 měsíční.Bude mi to sice proti srsti sem taková blbá poctivá:-)
  Když budu po 3 měsíční lhutě pak nemocná tak mi stejně pak skončí pr.poměr po půl roce,ale nákou mateřskou snad dostanu ne?
  Díky moc

 • 17. 2. 2013 16:57

  RenataH (neregistrovaný) 94.138.124.---

  Re: těhule a nové zaměstnání
  buď dosatnete "nákou mateřskou" nebo od narození dítěte budete pobírat rodičovský příspěvek. S tím nárokem na mateřskou je to totiž ještě trochu složitější - pokud by tento váš prac.poměr trval třeba jenom 2 měsíce, musel by začátek vaší mateřské spadat do období 2 měsíců od skončení prac.poměru. Na druhou stranu - pokud lékař tvrdí, že máte rizikové těhotenství a měla byste mít neschopenku, nějaké uvažování o tom, kdy jít marodit, mi příjde riskantní. Záleží na tom,jakou práci děláte, jak moc namáhavou,jak moc jste ve stresu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).