Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu DPH od v.e.n.d.y. - Re: DPH A za co ta faktura je?...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 3. 2013 11:34

v.e.n.d.y.

Re: DPH
    A za co ta faktura je? Použijete plnění na ni ke svým ekonomickým aktivitám? Většinou z nedaňových výdajů DPH uplatnit nelze.

• 7. 3. 2013 12:21

Petra.Z (neregistrovaný) 193.179.161.---

Wendy, moc děkuji za reakci, nevím, jak situaci vyřešit
    skutečnost je taková: v roce 2011 byla 2X zaplacená faktura za telefon(1x příkaz,1X inkaso)vznikl nam tedy u operátota přeplatek,v 2011 byl tento přeplatek evidován v PD jako výdaje bez vlivu na zisk
    operátor peníze nevrátil a přeplatek použil na úhradu dalších faktur,a mě tímto zůtala v evidenci závazků jedna jako nezaplacená( dph jsem si nárokovala), jenže operátor ji eviduje jako zaplacenou, to vše proběhlo v roce 2011
    a teď přemýšlím, jak nejlépe vše vyřešit, napadlo mě tedy dát tuto platbu nedaňově, ale dph bylo nárokováno
    lze to takto? nebo máte lepší nápad?

• 7. 3. 2013 22:22

v.e.n.d.y.

Zrekapituluji to - stále máme rok 2011:
    1) došla faktura např. za 1 000,- Kč + 200,- DPH = 1 200,- Kč
    2) zaplatili jste inkasem 1 200,- (a napárovali na fakturu)
    3) zaplatili jste příkazem 1 200,-(není na co napárovat)
    4) přišla další faktura např. na 1 100,- + 220,- DPH = 1 320,-
    ....druhá platba měla být napárována na tuto fakturu a zbytek měl být doplacen. Platba měla být tedy daňovým výdajem a nebyla. Měli jste o to nižší výdaje. Uplatněná DPH je v pořádku, měli jste daňový doklad a bylo použito pro Vaši ekonomickou činnost. Smím se zeptat, jak velká je to částka? Nedalo by se fiktivně zaplatit přes pokladnu a tím závazek (fakturu) zlikvidovat? Zvláště když dodavatel ji vede jako zaplacenou?

• 8. 3. 2013 17:30

Petra Z (neregistrovaný) 93.93.33.---

Wendy shrnula jste to naprosto správně, ke zmatku došlo tím, že operátor si další faktury inkasoval, tudíž když mi přišla faktura a při účtování banky jsem našla k ní platbu z účtu, tak jsem neřešila jakým způsobem proběhla,
    jinak faktura je na částku 2430 včetně dph
    takže asi nejlepší bude to udělat jak jste radila přes pokladnu?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).