Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Účetnictví nebo daň.evidence neziskovek od Sooňa - Re: účetnictví nebo daň.evidence nezisko neziskovky vedou buď jednoduché...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 3. 2013 10:26

    Sooňa (neregistrovaný) 109.81.226.---

    Re: účetnictví nebo daň.evidence nezisko
    neziskovky vedou buď jednoduché účto nebo podvojko

  • 13. 3. 2013 12:04

    mlp (neregistrovaný) 90.179.100.---

    Re: účetnictví nebo daň.evidence nezisko
    díky, takže není nikde žádný zákonný předpis za jakých podmínek evidence nebo podvojko a je to čistě na rozhodnutí subjektu?

  • 13. 3. 2013 14:03

    . (neregistrovaný) 77.240.103.---

    Re: účetnictví nebo daň.evidence nezisko
    Je zákonný předpis

    Jen pro upřesnění
    Buď "účetnictví" NEBO "jednoduché účetnictví"
    V žádné případě ne (daňová) evidence

    Zákon č. 563/1991 Sb., o účetnictví
    § 38a
    Občanská sdružení, jejich organizační jednotky8), které mají právní subjektivitu, církve a náboženské společnosti8a) nebo církevní instituce, které jsou církevní právnickou osobou9), a honební společenstva10) mohou vést účetnictví podle zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví, ve znění zákona č. 117/1994 Sb., zákona č. 227/1997 Sb., zákona č. 492/2000 Sb., zákona č. 353/2001 Sb. a zákona č. 437/2003 Sb., pokud jejich celkové příjmy za poslední uzavřené účetní období nepřesáhnou 3 000 000 Kč; přitom se na ně vztahují ustanovení zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví, a jeho prováděcích právních předpisů, která upravují účtování v soustavě jednoduchého účetnictví, ve znění účinném k 31. prosinci 2003.

  • 13. 3. 2013 19:40

    mlp (neregistrovaný) 90.179.100.---

    Re: účetnictví nebo daň.evidence nezisko
    >>>>prosím, neziskovky vedou evidenci nebo musí vést
    >>>>účetnictví??
    >>>
    >>>neziskovky vedou buď jednoduché účto nebo podvojko
    >>
    >>díky, takže není nikde žádný zákonný předpis za
    >>jakých
    >>podmínek evidence nebo podvojko a je to čistě na
    >>rozhodnutí subjektu?
    >>
    >
    >Je zákonný předpis
    >
    >Jen pro upřesnění
    >Buď "účetnictví" NEBO "jednoduché účetnictví"
    >V žádné případě ne (daňová) evidence
    >
    >Zákon č. 563/1991 Sb., o účetnictví
    >§ 38a

    moc díky za upřesnění a objasnění. byla jsem tedy trošku mimo, protože a nevím vlastně proč, jsem si myslela, že termín jednoduché´účetnictví je nahrazený termínem daňová evidence ... ještě jednou díky!!!
    >Občanská sdružení, jejich organizační jednotky8),
    >které mají právní subjektivitu, církve a náboženské
    >společnosti8a) nebo církevní instituce, které jsou církevní
    >právnickou osobou9), a honební společenstva10) mohou
    >vést účetnictví podle zákona č. 563/1991 Sb., o
    >účetnictví, ve znění zákona č. 117/1994 Sb., zákona č.
    >227/1997 Sb., zákona č. 492/2000 Sb., zákona č. 353/2001 Sb.
    >a zákona č. 437/2003 Sb., pokud jejich celkové příjmy
    >za poslední uzavřené účetní období nepřesáhnou 3 000
    >000 Kč; přitom se na ně vztahují ustanovení zákona č.
    >563/1991 Sb., o účetnictví, a jeho prováděcích právních
    >předpisů, která upravují účtování v soustavě
    >jednoduchého účetnictví, ve znění účinném k 31. prosinci 2003.
    >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).