Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Syn,úřad práce a jeho příjem od luksa - Re: Syn,úřad práce a jeho příjem Dobrý den, doporučuji...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 5. 2013 19:50

  luksa (neregistrovaný) 85.71.77.---

  Re: Syn,úřad práce a jeho příjem
  Dobrý den, doporučuji se zeptat přímo na Úřadu práce, jaké jsou podmínky. Své jméno jim přeci říkat nemusíte, řekněte, že jen informačně a budete to mít z první ruky.

 • 16. 5. 2013 7:26

  xy5

  Re: Syn,úřad práce a jeho příjem
  na ÚP mu dají jenom informaci, co se týká ÚP - tedy možnost zaměstnání max. do 4tis. Kč/hr./měs.
  pokud si vydělá více, tak ho vyškrnou a víc je nezajímá
  pokud tedy bude mít tedy nějakou smlouvu nebo dohodu, že si bude vydělávat více než 4tis.Kč/hr./měs., potom to také musí ihned nahlásit na ÚP (vyškrtnou ho), on se bude muset přihlásit na ZP - to záleží, jaký bude mít výdělek
  pokud si z DPP vydělá méně než 10tis.Kč/hr./měs., bude mu zam-telem sražena jenom daň (pokud syn podepíše daň. prohl., potom sleva na popl. způsobí to, že nebude platit žádnou daň a to, co bude mít v hrubém, bude mít v čistém). V tomto případě se musí přihlásit na své ZP a platit si tam sám ZP (1080Kč/měs.). SP platit nemusí, ale nebude mít tu dobu nijak zohledněnou na důchod.
  Pokud si vydělá na DPP více než 10000Kč/hr./měs., pak ho zam-tel přihlásí k jeho ZP (ať si to raději ověří, že je přihlášený), také ho přihlásí na SP (to si může ověřit na ČSSZ v Pze nejdříve příští rok, až bude zpracovaný jeho ELDP) a bude mu srážena daň (syn může podepsat daň. prohl.). Pokud bude mít PS, potom se sráží také ZP, SP, daň.

 • 16. 5. 2013 9:28

  RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

  Re: Syn,úřad práce a jeho příjem
  a já ještě dodám, že je také důležité, na jaké období by byla DPP sjednána. Pokud by třeba byla od zítřka do konce měsíce s výdělkem více než 4000 Kč, syn by se sám mohl od zítřka odhlásit z ÚP a na ZP by se vůbec hlásit nemusel, protože ZP má za květen vyřešeno. Pokud by trvala třeba od 1.6. do 30.6. (tj.celý měsíc),a vydělal by si do 10 tis, musel by se na ZP přihlásit a zaplatit si ZP sám.
  S tím zdravotním pojištěním mu to na ÚP neřeknou, tam naopak všem tvrdí, že si musí sami platit ZP, ale není to pravda.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).