Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu DPH přiznání ř.22 a použití kurzu od Jana N. - Re: DPH přiznání ř.22 a použití kurzu kurz ČNB...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 5. 2013 11:47

    Jana N. (neregistrovaný)

    Re: DPH přiznání ř.22 a použití kurzu
    kurz ČNB ke dni výstupu z EU

  • 3. 6. 2013 10:34

    Janaza (neregistrovaný)

    Re: DPH ř.22 a použití kurzu - FÚ výtka
    Taky jsem se domnívala že tímto kurzem, proto mně překvapila výtka z FÚ ohledně jiné částky kterou evidují oni z JSD od celníků a našimi přiznání. Dle soupisu který jsme od FÚ dostali tak je zřejmé že oni pro ř.22 používají čásku statistické hodnoty z JSD?
    Co tedy používat abychom neměli problém s FÚ?

    Děkuji za názory

    Janaz

  • 3. 6. 2013 14:21

    alli (neregistrovaný)

    Re: DPH ř.22 a použití kurzu - FÚ výtka
    dle §63 odst. 2 ZDPH se při stanovení hodnoty plnění osvobozených od daně postupuje podle § 36. V §36 odst. 1 se uvádí:
    Základem daně je vše, co jako úplatu obdržel nebo má obdržet plátce za uskutečněné zdanitelné plnění, včetně částky na úhradu spotřební daně od osoby, pro kterou je zdanitelné plnění uskutečněno, nebo od třetí osoby, bez daně za toto zdanitelné plnění.
    Odkažte je na tyto paragrafy a pokud jsou jiného názoru, ať Vám sdělí, v kterém paragrafu ZDPH je uvedeno používání statistické hodnoty.

  • 3. 6. 2013 15:30

    vladík (neregistrovaný)

    Re: DPH ř.22 a použití kurzu - FÚ výtka
    Ale daňovým dokladem v případě vývozu je JSD- takže pro přepočet bych ten celní kurz použila.

  • 4. 6. 2013 12:48

    alli (neregistrovaný)

    Re: DPH ř.22 a použití kurzu - FÚ výtka
    já jsem to také tak dělala a pak jsem narazila na článek ing. Bendy:
    "Novelou se dále v §63 odst. 2 zákona o DPH doplňuje, že při stanovení hodnoty plnění osvobozených od daně s nárokem na odpočet daně se postupuje podle §36 zákona o DPH. Podle §36 odst. 1 je přitom základem daně vše, co jako úplatu obdržel nebo má obdržet plátce za uskutečněné zdanitelné plnění od osoby, pro
    kterou je zdanitelné plnění uskutečněno, nebo od třetí osoby, vyjma daně za toto zdanitelné plnění. Z této úpravy v případě vývozu zboží vyplývá, že se v daňovém přiznání jednoznačně vykazuje tzv. fakturovaná hodnota a nikoliv statistická
    hodnota podle celního prohlášení. Tato hodnota se uvádí v přiznání k DPH platném pro rok 2009 v ř. 22. V případě, že je fakturovaná hodnota stanovena v cizí měně, je třeba ji pro uvedení do daňového přiznání přepočítat na českou měnu. Nepoužije se přitom kurz podle celních předpisů, ale postupuje se podle §4 odst. 4 zákona o DPH, podle něhož se pro přepočet cizí měny na české koruny použije kurz devizového trhu vyhlášený Českou národní bankou a platný pro osobu provádějící přepočet ke dni vzniku povinnosti přiznat osvobození od daně podle
    příslušných ustanovení §63 odst. 2 zákona o DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).