Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Prohlášení poplatníka od xxxx - Re: Prohlášení poplatníka zp. a soc. dopláceno za ty...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 6. 2013 15:21

    xxxx (neregistrovaný)

    Re: Prohlášení poplatníka
    zp. a soc. dopláceno za ty dva dny nebude, nejsem mzdová účetní, ale z diskuzí vím, že je to pro firmu nevýhodné napsat od 1.6., když je sobota a vy nepracujete. proč to vám nedokážu vysvětlit, ale třeba vám to napíše nějaká mzdová účetní, zaměstnavatel postupuje správně a vše je v pořádku

  • 3. 6. 2013 15:33

    Auš (neregistrovaný)

    Re: Prohlášení poplatníka
    Nastupuji k novému zaměstnanci a co to prohlášení musí mě ho zaměstnavatel u kterého končím vydat

  • 3. 6. 2013 15:40

    Kara (neregistrovaný)

    Re: Prohlášení poplatníka
    Daňové prohlášení (takový růžový dvojlist) se podepisuje pro toho zaměstnavatele, ten on si nechá. Na něm zaměstnanec žádá o uplatnění slevy z daně. Takže u nového zaměstnavatele opět podepíšete toto prohlášení nově.
    Starý zaměstnavatel Vám měl 31.5. vydat zápočťák, takže ten si od něj vyžádejte a předejte tomu novému zaměstnavateli. A po výplatách za květen si od starého zaměstnavatele vyžádejte potvrzení o zdanitelných příjmech, to budete potřebovat na začátku příštího roku pro roční zúčtování daně nebo pro daňové přiznání (aby se Vám vyrovnaly daně).
    Co se týká nové smlouvy - tu mohl zaměstnavatel sepsat od 1.6. nebo od 3.6., to je na něm, pojištění se za ty 2 dny nedoplácí, akorát Vám ty 2 dny nebudou počítané do odpracované doby pro důchod.
    Co je ale nevýhodné je to, že když máte smlouvu od 3.6., nenáleží Vám ze zákona dovolená za červen (ale pokud by vám ji ale zaměstnavatel za červen chtěl přiznat, může).

  • 3. 6. 2013 15:48

    Auš (neregistrovaný)

    Re: Prohlášení poplatníka
    Smlouvu budu mít na dobu určitou do konce roku. Na dovolenou budu mít nárok od kdy a kolik za celého 1/2 roku

  • 3. 6. 2013 15:54

    Auš (neregistrovaný)

    Re: Prohlášení poplatníka
    ještě jsem se chtěla zeptat zaměstnavatel po mě chce zdrav. způsobilost je to nutné...

  • 3. 6. 2013 15:57

    Kara (neregistrovaný)

    Re: Prohlášení poplatníka
    Měl by Vás poslat ke svému závodnímu lékaři a ten posoudí, zda jste schopná vykonávat sjednanou práci. Vyšetření je povinné.

  • 3. 6. 2013 15:55

    Kara (neregistrovaný)

    Re: Prohlášení poplatníka
    Pokud Vám dovolenou za červen zaměstnavatel nepřizná (což nemusí), budete mít nárok na 6/12 z ročního nároku, který je ve firmě (tj. z 20 nebi 25 dnů). Pokud Vám ji za červen přizná, bude nárok 7/12. To platí, pokud tam budete do konce roku pracovat a nebudete dlouhodobě marodit.
    Kdy dovolenou budete čerpat, o tom rozhoduje zaměstnavatel, případně se s ním na termínu čerpání můžete dohodnout. Dovolenou můžete čerpat třeba i hned za týden, pokud Vám to zaměstnavatel odsouhlasí. Pokud ale tam nebudete pracovat až do konce roku a takový nárok na dovolenou nakonec nevznikne, musíte přečerpanou část dovolené vrátit.

  • 3. 6. 2013 16:00

    J.J. (neregistrovaný)

    Re: Prohlášení poplatníka
    Nějakou dovolenou už mi proplatil starý zaměstnavatel. Kolik je to dní těch 6/12. je mi 30let

  • 3. 6. 2013 16:09

    Kara (neregistrovaný)

    Re: Prohlášení poplatníka
    .
    >>>>Starý zaměstnavatel Vám měl 31.5. vydat zápočťák,
    >>>>takže ten si od něj vyžádejte a předejte tomu novému
    >>>>zaměstnavateli. A po výplatách za květen si od
    >>>>starého
    >>>>zaměstnavatele vyžádejte potvrzení o zdanitelných
    >>>>příjmech, to budete potřebovat na začátku příštího
    >>>>roku pro
    >>>>roční zúčtování daně nebo pro daňové přiznání (aby se
    >>>>Vám vyrovnaly daně).
    >>>>Co se týká nové smlouvy - tu mohl zaměstnavatel
    >>>>sepsat
    >>>>od 1.6. nebo od 3.6., to je na něm, pojištění se za
    >>>>ty
    >>>>2 dny nedoplácí, akorát Vám ty 2 dny nebudou počítané
    >>>>do odpracované doby pro důchod.
    >>>>Co je ale nevýhodné je to, že když máte smlouvu od
    >>>>3.6., nenáleží Vám ze zákona dovolená za červen (ale
    >>>>pokud by vám ji ale zaměstnavatel za červen chtěl
    >>>>přiznat,
    >>>>může).
    >>>Smlouvu budu mít na dobu určitou do konce roku. Na
    >>>dovolenou budu mít nárok od kdy a kolik za celého 1/2
    >>>roku
    >>
    >>Pokud Vám dovolenou za červen zaměstnavatel nepřizná
    >>(což nemusí), budete mít nárok na 6/12 z ročního
    >>nároku, který je ve firmě (tj. z 20 nebi 25 dnů).
    >>Pokud Vám
    >>ji za červen přizná, bude nárok 7/12. To platí, pokud
    >>tam budete do konce roku pracovat a nebudete
    >>dlouhodobě marodit.
    >>Kdy dovolenou budete čerpat, o tom rozhoduje
    >>zaměstnavatel, případně se s ním na termínu čerpání
    >>můžete
    >>dohodnout. Dovolenou můžete čerpat třeba i hned za
    >>týden,
    >>pokud Vám to zaměstnavatel odsouhlasí. Pokud ale tam
    >>nebudete pracovat až do konce roku a takový nárok na
    >>dovolenou nakonec nevznikne, musíte přečerpanou část
    >>dovolené vrátit.
    >Nějakou dovolenou už mi proplatil starý zaměstnavatel.
    >Kolik je to dní těch 6/12. je mi 30let

    Jste JJ nebo Auš? Starý zaměstnavatel Vám proplatil dovolenou, kterou jste si nevybrala u něj. To s novým zaměstnavatelem nesouvisí. Šest dvanáctin z 20ti je 10 dnů, 6/12 z 25ti = 12,5 dne. Záleží na tom, kolik dnů dovolené na celý rok tato firma dává. Může dát 20 nebo 25, to je na ní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).